more_horiz
Wiadomości

Krzywdził inne dzieci? Nowe informacje ws. zachodniopomorskiego urzędnika skazanego za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 16:45
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi postepowanie dot. możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, której miał dopuścić się Krzysztof F., były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego. O sprawie poinformował portal wPolityce.pl.
Krzysztof F. został skazany w 2021 r. za posiadanie narkotyków i pedofilię.
Krzysztof F. został skazany w 2021 r. za posiadanie narkotyków i pedofilię.Foto: Facebook

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Wojewódzki Komendant Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie, gdzie jak podaje portal wPolityce.pl Krzysztof F. pracował w 2009 roku.

Skazany za pedofilię w 2021 r.

- W ramach tego postępowania zaplanowane są intensywne czynności procesowe, mające na celu zweryfikowanie okoliczności wskazanych w tym zawiadomieniu. Jednocześnie z uwagi na dobro przedmiotowej sprawy aktualnie nie udzielamy dalej idących informacji – przekazała rzecznik Prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

- Krzysztof F. pełnił w Hufcu rolę pielęgniarza (w lokalnym ośrodku na północy Polski). To właśnie w związku z tą funkcją mogło dochodzić do przestępczych zachowań F.. Zaznaczam, że doniesienie nie oznacza winy F. To tylko sygnał dla śledczych o nowych informacjach, które w ostatnich miesiącach pojawiły się na jego temat. Trzeba sprawę rzetelnie zbadać, by potwierdzić lub przeciąć temat - powiedziała portalowi wpolityce.pl osoba znająca kulisy i powody złożenia zawiadomienia przez OHP. 

Jak podaje portal, ustalenie szczegółów związanych z pracą oskarżonego w hufcu może być trudne, bowiem istnieją poważne braki w dokumentacji instytucji, dotyczącej lat pracy Krzysztofa F. 

"Czy już wtedy wiedziano, że Krzysztof F., to niebezpieczny przestępca seksualny? Podobnych pytań nasuwa się wiele, ale nasi rozmówcy podkreślają, że miała to być »tajemnica poliszynela«, a nad Krzysztofem F. rozpostarto parasol ochronny. Nie bez znaczenia może okazać się fakt, że ojciec Krzysztofa F. był ważnym politykiem regionalnym SLD" - czytamy na portalu.

Krzysztofa F., były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień, został prawomocnie skazany 14 grudnia 2021 r. za dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim. Krzysztof F. był też oskarżony m.in. o udzielenie narkotyków małoletniej. Mężczyzna został skazany na cztery lata i dziesięć miesięcy więzienia.

Czytaj także:

Zobacz także: Patryk Jaki: pedofilia powinna być traktowana jako zbrodnia, bez kar w zawieszeniu

PAP/mc/wPolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także