more_horiz
Wiadomości

Rosnące koszty szpitali. Minister Niedzielski: placówki otrzymają potrzebną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 12:43
Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że "w najbliższych tygodniach będziemy zdecydowanie wspierać podmioty ochrony zdrowia w trudnym czasie rosnących kosztów". Szczególne wsparcie, jak podał, trafi do szpitali powiatowych.
Adam Niedzielski: placówki, m.in. szpitale powiatowe, otrzymają pomoc w związku z rosnącymi kosztami
Adam Niedzielski: placówki, m.in. szpitale powiatowe, otrzymają pomoc w związku z rosnącymi kosztamiFoto: Ground Picture / Shutterstock

"W najbliższych tygodniach będziemy zdecydowanie wspierać podmioty ochrony zdrowia w trudnym czasie rosnących kosztów. Szczególne wsparcie ukierunkowujemy na szpitale powiatowe, które zapewniają pacjentom szybki dostęp do leczenia" – napisał na Twitterze szef MZ.

Zapowiedział, że więcej szczegółów zostanie zaprezentowane w czwartek.

Rekompensata dla szpitali

Resort podał w poniedziałek, że minister podczas posiedzenia prezydium trójstronnego zespołu ds. ochrony zdrowia mówił m.in. o zrekompensowaniu wzrostu wynagrodzeń minimalnych. "Chcemy żeby rosły też pozostałe wynagrodzenia" – wskazał Niedzielski, cytowany na Twitterze MZ. "Naszym celem jest pokrycie finansowe inflacji oraz działania w obszarze ryczałtu" – wskazał minister.

Podał też, że zwiększona zostanie pula punktów do wykonania w ryczałcie oraz wycena samego punktu. Według niego "przełoży się to na wzrost wynagrodzeń i finansowania placówek medycznych". Jak zapowiedział zwiększane będą środki na wycenę interny i chirurgii.

- Roczny koszt to ok. 14 mld zł - poinformował szef resortu zdrowia.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także