more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki będzie dziś gościem Polskiego Radia 24. Transmisja od godz. 8.06

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 21:45
W piątek o godz. 8.06 gościem Polskiego Radia 24 będzie premier Mateusz Morawiecki. Z szefem polskiego rządu porozmawia Krzysztof Świątek.
Premier Mateusz Morawiecki będzie w piątek gościem Polskiego Radia 24
Premier Mateusz Morawiecki będzie w piątek gościem Polskiego Radia 24Foto: PolskieRadio24.pl

Rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim będzie okazją do poruszenia m.in. tematu polskiego wsparcia dla Ukrainy. W środę 24 maja szef polskiego rządu spotkał się z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem. Rozmowy dotyczyły m.in. jak najszybszego rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych Kijowa do UE i odbudowy zniszczonych miast u naszego wschodniego sąsiada.

Jak podkreśliła Kancelaria Premiera, wsparcie Polski dla Ukrainy przekroczyło 3 miliardy euro.

Inwestycje Strategiczne

Mateusz Morawiecki zapowiedział w ostatnim czasie także Program Inwestycji Strategicznych. - Jeżeli stan budżetu pozwoli, to jeszcze w tym roku chcemy zrealizować kolejną edycję Programu Inwestycji Strategicznych, a jeżeli wyborcy tak zadecydują, to w kolejnych latach będziemy realizować wielkie programy infrastrukturalne - powiedział we wtorek premier.

Jak zauważył Mateusz Morawiecki, samorządy potrzebują współpracy z rządem, by wykorzystać możliwości rozwoju.

Największym wyzwaniem przed nami jest zrównoważony rozwój Polski, również w mniejszych ośrodkach. Do realizacji tego zadania potrzebna jest współpraca między rządem a samorządem. Liczby wskazują jasno, że tylko 40 proc. samorządów korzystało ze środków unijnych - mówił.

Premier powiedział również, że firmy chcące zainwestować w Polsce pytają przede wszystkim o jakość infrastruktury oraz dostępność dobrze wykwalifikowanych pracowników. Mateusz Morawiecki podkreślił, że kompetencje pracowników będą rozwijane w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami.

Początek rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim o godz. 8.06 w Polskim Radiu 24.

dz

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także