more_horiz
Wiadomości

Bezpłatne lekarstwa już na jesieni? Premier: chcemy ulżyć i seniorom, i mamom

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 09:11
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja w sprawie nieodpłatnych leków dla kolejnych grup społecznych. Na antenie Polskiego Radia wskazał, że regulacje te mogą zostać wprowadzone już jesienią.
W ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja w sprawie nieodpłatnych leków dla kolejnych grup społecznych
W ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja w sprawie nieodpłatnych leków dla kolejnych grup społecznychFoto: shutterstock/i viewfinder

Zastanawiamy się w gronie kierownictwa PiS, czy darmowych leków dla osób powyżej 65. roku życia nie wprowadzić już od września lub od października - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:22 pmm o lekach.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o wsparciu w zakupie leków (IAR)

 

Szef rządu podkreślił, że dostęp do bezpłatnych leków w Polsce jest niezwykle istotny w zakresie pomocy m.in. seniorom oraz matkom.

- Zastanawiamy się teraz nad z jednej strony poszerzeniem palety wszystkich dostępnych leków, to są oczywiście dodatkowe koszty, a z drugiej - chcemy ulżyć i seniorom, i mamom. Bardzo często choroba dziecka spędza sen z powiek w sensie dosłownym, ale i w sensie finansowym, dlatego wsparcie przy zakupie antybiotyków i innych leków będzie bardzo wydatnym programem wsparcia dla rodzin - powiedział premier.

Dopytywany, kiedy będzie decyzja w tej sprawie, odpowiedział, że "w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Obecnie na bezpłatne leki dla seniorów jest przeznaczanych 830 mln zł rocznie. Program darmowych leków 75+ dotyczy 2 tys. leków na ponad 4 tys., które znajdują się na liście leków refundowanych.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki w Polskim Radiu 24

IAR/PAP/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także