more_horiz
Wiadomości

Bezpłatne leki dla seniorów i dzieci. Jarosław Kaczyński: projekt zostanie uchwalony przed końcem kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 13:06
- Trwają prace dotyczące projektu ws. bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci. Przed zakończeniem kadencji Sejmu projekt będzie uchwalony - zapowiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. 
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że rząd przystąpił do realizacji zapowiedzi ogłoszonych podczas konwencji programowej PiS.

Prezes PiS podczas wystąpienia w siedzibie partii przypomniał, że 10 dni temu zakończył się "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości", podczas którego zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł oraz wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Kaczyński zaznaczył, że na tej konwencji padło kilka ważnych zapowiedzi, więc teraz jest pytanie o to, czy są one wiarygodne. - Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił w tej chwili do ich realizacji - powiedział.

800+ jeszcze w tej kadencji

- Trwają już prace dotyczące leków - tak, żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie - podkreślił prezes PiS.

Dodał, że trwają też prace nad tym, aby ustawa wprowadzająca "800 plus" - jak powiedział - "w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową", tj. 1 stycznia 2024 roku, została uchwalona jeszcze w tej kadencji.

- Inne prace z tym związane - bo przecież mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, szczególnie w tak ważnych sprawach - zostaną zachowane, to znaczy konsultacje społeczne i to wszystko, co jest potrzebne, kiedy podejmujemy tego rodzaju sprawy bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim społecznego, ale też mające daleko idące skutki budżetowe - powiedział Kaczyński.

Posłuchaj
00:31 12372735_1.mp3 Prezes PiS Jarosław Kaczyński o realizacji obietnic (IAR)

 

Czytaj także:

dn/PAP/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także