more_horiz
Wiadomości

Wakacje w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Resort ogłosił płatny program dla uczniów i studentów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 21:16
W ramach wakacyjnego programu, który rusza w lipcu, uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci będą mogli zdobyć doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca.
MRiT zaprasza do udziału w programie SUMMER OF DEVELOPMENT 2023
MRiT zaprasza do udziału w programie SUMMER OF DEVELOPMENT 2023Foto: shutterstock/GaudiLab

Chodzi o program SUMMER OF DEVELOPMENT 2023 - wyjaśniono w sobotnim komunikacie resortu rozwoju i technologii.

Dodano, że w programie mogą uczestniczyć studenci lub uczniowie szkoły ponadpodstawowej, którzy w dniu rozpoczęcia stażu ukończyli 18 lat, a nie przekroczyli 26. roku życia.

"Oferujemy możliwość płatnego, miesięcznego udziału w programie w lipcu 2023 r. Wynagrodzenie to 4300 zł brutto" - przekazano.

Akademia przyszłości

Jak wskazał cytowany komunikacie szef resortu Waldemar Buda, Ministerstwo Rozwoju i Technologii to miejsce, w którym tworzy się rozwiązania dotyczące każdej sfery gospodarczej Polski - od analiz gospodarczych, wsparcia przedsiębiorczości i innowacji, poprzez działania związane z budownictwem i mieszkalnictwem czy zieloną energią.

- Nasz program to niesamowita okazja do tego, żeby zobaczyć, jak działamy w praktyce i wykorzystać akademicką wiedzę w praktyce, to akademia przyszłości dla młodzieży nowej generacji - wskazał Buda.

Bogaty plan zajęć

Minister wyraził przekonanie, że dzięki "bogatemu planowi zajęć" uczestnicy programy stwierdzą, że chcą związać przyszłość zawodową z administracją publiczną.

Buda zwrócił uwagę, że według ostatniego badania PWC, sukces zawodowy to dla blisko 25 proc. respondentów praca, która jest pasją.

- Chcemy, by SUMMMER OF DEVELOPMENT 2023 był początkiem takiej właśnie pasji, ale również chcemy wam pomóc w starcie na rynku pracy - stwierdził.

Formularz zgłoszeniowy

Aby zgłosić się do programu należy wejść na stronę summerdev.gov.pl i zapoznać się z departamentami MRiT, by wybrać, w którym chce się pracować.

"Następnie wypełnij formularz. Nie zapomnij dołączyć zaświadczenia ze szkoły/uczelni o statusie ucznia/studenta" - wyjaśniono w komunikacie resortu. "Pozostaje poczekać tylko na kontakt ze strony pracownika MRiT" - dodano.

Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 4 czerwca.

Rozwój kompetencji przyszłości

Przekazano, że w ramach programu młodzi ludzie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności.

"Poznasz administrację »od wewnątrz«. Oferujemy ciekawe spotkania z ekspertami, wizyty studyjne w firmach i innych urzędach oraz wykłady tematyczne. Masz szansę na rozwój kompetencji przyszłości" - wskazano.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także