more_horiz
Wiadomości

"Dzieci przyszłością Polski". Dziś ruszają Marsze dla Życia i Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 09:07
"Dzieci przyszłością Polski" - to hasło Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie dziś ulicami Warszawy i innych miast. W stolicy wyruszy o 11.00 z Placu Zamkowego.
Dziś ruszają Marsze dla Życia i Rodziny
Dziś ruszają Marsze dla Życia i RodzinyFoto: Forum/Anatol Chomicz

Jak mówi Polskiemu Radiu Paweł Ozdoba - prezes Centrum Życia i Rodziny, które organizuje marsz, to publiczne świadectwo przywiązania do wartości ludzkiego życia i rodziny, małżeństwa. Poprzez udział w marszu dajemy publiczne świadectwo, że życie poczęte, rodzina są dla nas ważne.

Paweł Ozdoba zwraca na hasło tegorocznego marszu "Dzieci przyszłością Polski", a także poważny kryzys demograficzny, który dotyka Polskę.
- Zwracamy uwagę na konieczność zapewnienia zastępowalności pokoleń, kryzys demograficzny jest poważny, dzietność w Polsce jest zatrważająco niska, wynosi 1,2 urodzeń na jedną kobietę i jeśli ten trend się utrzyma Polska będzie wkrótce liczyła tylko 21 miliony osób, co oznacza spadek o 50 procent populacji - mówił Paweł Ozdoba.

Posłuchaj
00:23 12414969_3.mp3 Paweł Ozdoba: to publiczne świadectwo przywiązania do wartości ludzkiego życia i rodziny (IAR)

Goście zza granicy

Jak zaznaczył szef Centrum Życia i Rodziny do hasła marszu będą nawiązywać okolicznościowe przemówienia na Placu Zamkowym.

W marszu swój udział zapowiedzieli goście z zagranicy, którzy organizują przed klinikami aborcyjnymi modlitwy w ramach 40 Dni dla Życia.

Posłuchaj
00:29 12414969_1.mp3 Paweł Ozdoba zwraca na hasło tegorocznego marszu "Dzieci przyszłością Polski", które zwraca uwagę również na poważny problem demograficzny, który dotyka Polskę (IAR)

Na zakończenie Marszu Bazylice św. Krzyża o 13.00 rozpocznie się Msza święta. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz profesor Robert Skrzypczak.

Podobne marsze przejdą ulicami Krakowa, Wrocławia, Poznania, Sieradza, Żar, Koprzywnicy w województwie świętokrzyskim i wielu innych miejscowości. Pozostałe Marsze będą odbywać się w różnych częściach Polski aż do końca września.

Posłuchaj
00:20 12414969_2.mp3 Jak zaznacza szef Centrum Życia i Rodziny do hasła marszu będą nawiązywać okolicznościowe przemówienia na Placu Zamkowym (IAR)

Szczegóły wydarzenia na stronie www.marsz.org.

Zobacz także:

Kard. Gerhard Muller o Marszu dla życia i rodziny:

Małgorzata i Jan Żarynowie:

Grzegorz Górny o Marszu:

"To doświadczenie wartości i piękna życia!". Ks. Tomasz Kancelarczyk zaprasza na Marsz:

"Pragniemy przekazać dziedzictwo, któremu na imię Polska". Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty:

dn,pp/marsz.org

Zobacz także

Zobacz także