more_horiz
Wiadomości

Toruń: 4,5 roku więzienia grozi pijanemu kierowcy bmw, który na pasach potrącił rowerzystę

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 20:42
Do 4,5 roku więzienia grozi pijanemu kierowcy bmw, który w niedzielę potrącił na pasach 68-letniego rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Kierowca auta nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W organizmie miał ponad promil alkoholu.
Kara do 4,5 roku więzienia grozi pijanemu kierowcy bmw, który na pasach potrącił rowerzystę
Kara do 4,5 roku więzienia grozi pijanemu kierowcy bmw, który na pasach potrącił rowerzystęFoto: Policja

24-latek potrącił rowerzystę na pasach na skrzyżowaniu ulic Ugory i Watzenrodego ok. godziny 13.

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Kierujący bmw był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Poczynione przez policjantów ustalenia wykazały, że 68-letni cyklista doznał poważnych obrażeń ciała, skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście w tej sprawie przeprowadzą postępowanie przygotowawcze pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód - przekazał st. sierż. Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Za spowodowanie wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Czytaj więcej:

Na filmie, który wrzucił do sieci kanał "Kiełpiński Konkretnie" widać, że kierowca bmw jechał bardzo szybko i zignorował to, że na prawym pasie przed przejściem dla pieszych czekał inny pojazd. Bmw jechało lewym pasem i z wielkim impetem uderzyło w przejeżdżającego prawidłowo przez przejście rowerzystę.

PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także