Jak informuje IMGW, północne krańce kontynentu oraz Islandię obejmują niże z frontami atmosferycznymi; kolejny płytki niż znajduje się nad Turcją. Pozostały obszar Europy pozostaje w zasięgu rozległego wyżu z głównym centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska jest na skraju wyżej wspomnianego wyżu, ale na północnym wschodzie zaznacza swój wpływ mało aktywny, chłodny front atmosferyczny. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieco spadnie.
Pogoda w poniedziałek. Najcieplej na południowym wschodzie
W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na południowym wschodzie małe. W północno-wschodniej Polsce lokalnie słaby, przelotny deszcz, a w Karpatach i na Przedgórzu Karpackim lokalne burze z opadami deszczu o wysokości do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 16 st. C na Wybrzeżu do 24 st. C na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych, w czasie burz miejscami porywisty.
Czytaj także:
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane na zachodzie kraju, natomiast w centrum i na wschodzie umiarkowane i duże. Na Pomorzu lokalna mgła ograniczająca widzialność do 400 m, a na Podlasiu i Mazowszu przelotne opady deszczu stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 4 st. C do 8 st. C w północno-zachodniej połowie kraju i od 9 st. C do 13 st. C w południowo-wschodniej. Na Pomorzu lokalnie możliwy spadek temperatury do 2 st. C i przy gruncie do -1 st. C. Wiatr słaby z kierunków północnych, nad morzem i w Małopolsce okresami zmienny.
» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «
ms/PAP