more_horiz
Wiadomości

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wietnamczyk w rękach funkcjonariuszy SG

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 10:51
47-letni obywatel Wietnamu został ujęty przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie. Mężczyzna jest poszukiwany przez czeskie organy ścigania czerwoną notą Interpolu za handel narkotykami. W Polsce przebywał nielegalnie.
Warszawa: funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Wietnamu poszukiwanego czerwoną notą Interpolu
Warszawa: funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Wietnamu poszukiwanego czerwoną notą InterpoluFoto: Straż Graniczna

Do zatrzymania doszło we wtorek. 47-letni Wietnamczyk podczas kontroli legalności pobytu nie miał wizy ani innego ważnego dokumentu, który uprawniałby go do wjazdu na terytorium Polski i pobytu.

- Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że dane cudzoziemca figurują w systemie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej (Interpol) w celu zatrzymania. Mężczyzna poszukiwany jest przez władze Czech w związku z handlem narkotykami - przekazała rzeczniczka komendanta Nadwiślańskiego Oddziału SG kpt. Straży Granicznej Dagmara Bielec.

Nielegalnie dostał się do Polski

Dodała, że mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że do Polski dostał się nielegalnie dwa lata temu podstępem, a podróż w ukryciu naczepy samochodu dostawczego zorganizował nieznany mu obywatel Ukrainy. Miał za nią zapłacić 300 euro.

- Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie przygotowawcze w sprawie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom granicy RP podstępem. Cudzoziemiec przyznał się zarzucanego czynu. Po czynnościach mężczyzna został osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych przy PSG w Warszawie - poinformowała Bielec.

W środę obywatel Wietnamu ma zostać przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostaną przeprowadzone dalsze czynności w sprawie. 

Czytaj także:

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także