more_horiz
Wiadomości

Rosjanin staranował szlaban na przejściu w Terespolu. Nowe informacje SG

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 12:37
Na przejściu w Terespolu (Lubelskie) zatrzymany został Rosjanin, który staranował szlaban i przejechał przez kolczatkę. Na moście granicznym kobieta z trójką dzieci zdążyła pobiec w kierunku Białorusi. Według ustaleń dwoje z nich miało zakaz opuszczania terytorium Szwecji.
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym w TerespoluFoto: TT/@Straz_Graniczna

O szczegółach zdarzenia poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki. Jak podał, we wtorek rano do odprawy w kierunku wyjazdowym na przejściu z Białorusią w Terespolu stawiło się dwoje dorosłych - kobieta i mężczyzna - obywatele Federacji Rosyjskiej, razem z trójką dzieci. Jedno z nich miało paszport rosyjski, a dwójka dzieci paszporty Szwecji.

"Staranował szlaban"

- Podczas prowadzonej odprawy kierujący bmw mężczyzna oddalił się z tego miejsca i pojechał w stronę Białorusi na most graniczny przez Bug. Staranował szlaban i przejechał przez kolczatkę, przebijając opony w kołach pojazdu - opisał rzecznik. Dodał, że na moście granicznym kobieta z trójką dzieci pobiegła w stronę Białorusi, natomiast mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. - Obecnie prowadzone są wobec niego czynności. Będzie odpowiadać za próbę siłowego przekroczenia granicy państwowej oraz zniszczenia mienia - powiedział kpt. Sienicki.

Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności. Prawdopodobnie przyczyną ucieczki kobiety i jej dzieci na Białoruś był fakt, że dwójka dzieci posiadających paszport szwedzki miała zastrzeżenie o zakazie wyjazdu z terytorium Szwecji.

Posłuchaj
00:28 12382837_1.mp3 Rzecznik prasowy nadbużańskiego oddziału straży granicznej kapitan Dariusz Sienicki o incydencie (IAR) 

Czytaj więcej:

Budowa zapory na granicy z Rosją. Wiceszef MSWiA: prace idą zgodnie z planem

IAR/PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także