more_horiz
Wiadomości

Szydło komentuje zamieszanie wokół Marciniaka. "Ta nagonka to fragment zbiorowej histerii przeciwko Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 13:30
"Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem tej samej zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom, jakiej świadkami od dawna jesteśmy w innych kwestiach. Pan Marciniak został ustawiony pod pręgierzem europejskiej opinii publicznej i nikogo tam nie interesuje jaka jest prawda" - napisała na Twitterze była premier Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak jednak poprowadzi finał Ligi Mistrzów
Szymon Marciniak jednak poprowadzi finał Ligi MistrzówFoto: Igor Kralj / PIXSELL / Forum & Beata Szydło/Twitter

Szymon Marciniak poprowadzi finał piłkarskiej Ligi Mistrzów 10 czerwca w Stambule. Taką decyzję podjęła UEFA po przeanalizowaniu sprawy związanej z doniesieniami stowarzyszenia "Nigdy Więcej", które poinformowało europejską piłkarską centralę o uczestnictwie polskiego arbitra w konferencji organizowanej przez jednego z liderów Konfederacji - Sławomira Mentzena. W oczach stowarzyszenia polityk ten prezentuje poglądy rasistowskie i faszystowskie.

Marciniaka, który odciął się od jakichkolwiek związków z tym ugrupowaniem, poparły między innymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Beata Szydło o "nagonce" na Marciniaka

Odnosząc się do tej sytuacji, europoseł PiS Beata Szydło napisała na Twitterze: "Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem tej samej zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom, jakiej świadkami od dawna jesteśmy w innych kwestiach. Pan Marciniak został ustawiony pod pręgierzem europejskiej opinii publicznej i nikogo tam nie interesuje jaka jest prawda".

"W świecie dominującej lewicowej »poprawności politycznej«, prawo do obrony nie istnieje. Przekłada się to na pogardliwe traktowanie nie tylko konkretnych osób, ale całych krajów" - dodała była premier.

Czytaj także:

Premier Morawiecki: mówimy jednym głosem ws. sędziego Marciniaka

Wcześniej szef rządu premier Morawiecki oświadczył na Twitterze, że Szymon Marciniak to najlepszy sędzia na świecie, szanujący każdego człowieka i dbający o ten szacunek na boisku i w życiu. Podkreślił, że arbitra nie można oceniać na podstawie "jednej i niesprawiedliwej opinii". "Wszystkie siły polityczne w Polsce mówią jednym głosem ws. sędziego Marciniaka" - ocenił.

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Interem odbędzie się w sobotę 10 czerwca w Stambule. Szymonowi Marciniakowi towarzyszyć będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Za VAR odpowiedzialni będą Tomasz Kwiatkowski, Bartosz Frankowski oraz Niemiec Marco Fritz.

ms/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także