more_horiz
Wiadomości

CBA w kancelarii Romana Giertycha. Otrzymał wezwanie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 17:40
Były polityk, a obecnie adwokat, Roman Giertych otrzymał w piątek wezwanie do prokuratury. W ocenie mecenasa była to próba zastraszenia go przez zaplanowanym na 4 czerwca marszem. 
Roman Giertych otrzymał wezwanie do prokuratury
Roman Giertych otrzymał wezwanie do prokuraturyFoto: PAP/Tomasz Gzell

Do kancelarii Romana Giertycha zostało dostarczone wezwanie do prokuratury - poinformował w piątek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Wcześniej Giertych alarmował na Twitterze, że do jego biura przybyło trzech agentów CBA.

"Pan Mecenas publikuje manipulacje, świadomie podgrzewa emocje, szerzy insynuacje i pisze o prowokacji" - napisał Żaryn na Twitterze. Wyjaśnił, że do kancelarii mecenasa Giertycha zostało dostarczone wezwanie do prokuratury. "Skoro są wątpliwości ws. intencji, warto przyjść i wyjaśnić wszystko na miejscu..." - dodał.

Wcześniej Roman Giertych w alarmistycznym tonie pisał na Twitterze: "Do mojej kancelarii właśnie przybyło trzech agentów CBA. Mnie nie było. Dodam, że przygotowujemy właśnie flagi w kancelarii, gdyż okna wychodzą na Nowy Świat, gdzie będzie przechodził Marsz".

Roman Giertych szykuje się na marsz

Twierdził, że "agenci chcieli się rozejrzeć po pomieszczeniach". "Ponieważ nie mieli nakazu przeszukania, zostali poproszeni o natychmiastowe opuszczenie kancelarii. Jeden z nich próbował protestować, że znajduje się na czynnościach, lecz został uświadomiony, iż w kancelarii adwokackiej nie ma przestrzeni na czynności CBA, a nadto, że sąd uznał prowadzenie wobec mnie działań przez CBA za przestępstwo. Po krótkiej dyskusji opuścili biuro. Przed niedzielą takich prowokacji będzie więcej" - czytamy we wpisie.

W kolejnym wpisie Giertych już twierdził, że z relacji jego pracowników "wygląda na to, że trójka agentów przed marszem chciała" go zatrzymać. "Taka mała operacja zastraszania" - ocenił.

Czytaj także:

Zobacz także: Robert Kwiatkowski o ewentualnym starcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

PAP/łs

Zobacz także

Zobacz także