more_horiz
Wiadomości

Gigantyczne wsparcie dla studentów. MEiN dofinansuje projekty na rzecz środowiska akademickiego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 22:17
Minister Edukacji i Nauki przyznał dofinansowanie 69 projektom w konkursie "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego" w 2023 roku. Otrzymają one 6 mln zł.
W sumie dofinansowanych zostanie 69 studenckich projektów
W sumie dofinansowanych zostanie 69 studenckich projektówFoto: Diana Domin / Forum

Minister Edukacji i Nauki przyznał dofinansowanie projektom, które podczas oceny merytorycznej otrzymały co najmniej 30 punktów. Tym samym została zwiększona kwota dofinansowania zadania z planowanych pierwotnie na ten cel 3,35 mln zł do 6 mln zł.

Najwyżej ocenione projekty w konkursie "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego" w 2023 roku to: "Mój kampus - moja mała planeta", "Studencka Giełda Pracy - nowe media akademickie", "Work&Science Academy", "Poinformowani studenci - dostęp do informacji dla studentów" i "Ekodemia - Festiwal Nauki o Ekologii i Zdrowiu".

Szeroki wachlarz możliwości

Konkurs był skierowany do organizacji pozarządowych i innych podmiotów, które prowadzą działalność statutową w środowisku akademickim m.in. na rzecz: studenckiego ruchu naukowego i kół naukowych, zwiększania świadomości prawnej studentów i doktorantów w zakresie przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki, rozwoju mediów akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem programów poświęconych tematyce studiów, badań naukowych i popularyzacji nauki, wyrównywania szans studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami, popularyzacji zachowań proekologicznych wśród studentów i doktorantów, wspierania procesu integracji studentów i doktorantów z zagranicy w polskim środowisku akademickim.

Od 30 do 100 tys. na projekt

W ramach konkursu dofinansowane mogły być inicjatywy na rzecz środowiska akademickiego w formie: konkursów, akcji informacyjnych, konferencji, seminariów, szkoleń, warsztatów.

"Minimalna wysokość dotacji wynosiła 30 tys. zł, zaś maksymalna 100 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Ostatecznie Minister Edukacji i Nauki przyznał dofinansowanie aż 69 projektom, które spełniały merytoryczne wymogi.

Czytaj także:

Zobacz także: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24

PAP/łs

Zobacz także

Zobacz także