more_horiz
Wiadomości

Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie. Prezydent Duda: to ważny moment dla regionu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 15:19
Prezydent Andrzej Duda ocenił, że inwestycja w Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej pokazuje, że obecny rząd prowadzi politykę, która pozwala rozwijać się całej Rzeczypospolitej, a nie tylko tym większym, bardziej znamienitym, znanym ośrodkom.
Prezydent Andrzej Duda w Koszalinie
Prezydent Andrzej Duda w KoszalinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

- Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej to z prawdziwego zdarzenia inwestycja realizująca politykę propaństwową, która pozwala rozwijać się całej Rzeczypospolitej, a nie tylko większym, znanym od stuleci ośrodkom naukowym - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Koszalinie.

W czasie piątkowej uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego pod Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej prezydent Duda podkreślił, że nowa inwestycja "przyczyni się do rozwoju miasta Koszalin, regionu, do rozwoju Rzeczypospolitej".

- Ten obiekt, składający się w sumie z dziewięciu budynków, powstanie w ciągu najbliższych 3 lat. Mam nadzieję, że będzie oddany 2025 r. - powiedział Andrzej Duda.

Duma uczelni, Koszalina i województwa 

Jak ocenił, jest to "obiekt niezwykle nowoczesny pod względem infrastrukturalnym, architektonicznym", a do tego "piękny, przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim dla młodzieży". - Nie mam żadnych wątpliwości, że będzie on dumą uczelni, Koszalina i województwa - powiedział prezydent Duda.

- Jestem pewien, że obiekt tak spektakularny, o tak nowoczesnych rozwiązaniach, jakie są planowane w zakresie sieci teleinformatycznej, wszystkiego tego, z czego będzie można korzystać, wystaw, które będą w tym miejscu organizowane, sympozjów, spotkań, bibliotek, których zbiory będą dostępne - będzie przyciągał młodzież - ocenił prezydent.

Posłuchaj
00:28 duda.mp3 Prezydent Andrzej Duda ocenił, że wmurowanie Kamienia Węgielnego pod Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej to ważny moment dla regionu, ale też całej Polski/IAR

To jest polityka prawdziwie propaństwowa

Prezydent zwrócił uwagę, że szef MEiN w dużym stopniu dokłada się do tej inwestycji. - To jest taka z prawdziwego zdarzenia polityka propaństwowa, która pozwala rozwijać się całej Rzeczypospolitej, a nie tylko tym większym, bardziej znamienitym, znanym od stuleci ośrodkom - mówił. Dodał, że powstanie on także dzięki ogromnym ambicjom społeczności lokalnej, władz lokalnych i regionalnych.

Ocenił, że "warto w sposób zdecydowany się dołożyć, by przyśpieszyć i zwiększyć szanse rozwojowe; by też zdywersyfikować możliwości studiowania w naszym kraju, poszerzania wiedzy, dawania możliwości także współpracy międzynarodowej".

- Warto także, aby wysokiej jakości uczelnie, kształcące na najwyższym poziomie, posiadające na absolutnie światowym poziomie także i bazę naukowo-dydaktyczną, były blisko młodzieży, by nie trzeba było jeździć do wielkich ośrodków zmieniając swoje miejsce zamieszkania - powiedział Andrzej Duda.

Zwrócił uwagę, że uczelnia opuściło już ponad 60 tys. absolwentów. 

Czytaj także:

Zobacz także: Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24

IAR/PAP/łs

Zobacz także

Zobacz także