more_horiz
Wiadomości

Nieoficjalne dane policji: w antyrządowym marszu opozycji wzięło udział między 100 a 150 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 20:02
Z nieoficjalnych danych z policji wynika, że "w niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób".
W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO wzięło udział ok. 100-150 tys. osób
W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO wzięło udział ok. 100-150 tys. osóbFoto: PAP/Leszek Szymański

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz, który rozpoczął się po godz. 12, miał być protestem przeciw obecnym rządom. Wzięli w nim udział liderzy głównych ugrupowań opozycyjnych. Po godz. 14. czoło marszu dotarło do punktu docelowego - placu Zamkowego, gdzie zabrał głos Donald Tusk.

Dane organizatorów

Według organizatorów w marszu wzięło udział 500 tys. osób, wcześniej media podawały liczby od 100 do 300 tys. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do policji w marszu wzięło udział między 100 a 150 tys. osób.

W niedzielę przed godziną 17.00, stołeczny ratusz przedstawił oficjalne dane dotyczące marszu. - Na marsz, ponad 200 tys. osób przyjechało metrem, ok. 50 tys. autokarami. Pełne były autobusy i tramwaje oraz pociągi PKP, SKM i KM. Mnóstwo osób z Warszawy przybyła pieszo - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth.

Zaznaczyła, że powierzchnia samej trasy to ponad 170 tys. metrów kwadratowych a ludzie się na niej nie mieścili i szli bocznymi ciągami. - Na podstawie zdjęć z monitoringu, Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa szacuje, że w marszu wzięło udział około 500 tys. osób - podkreśliła rzeczniczka ratusza.

Czytaj także:

Zobacz także: Antoni Macierewicz o marszu 4 czerwca


PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także