more_horiz
Wiadomości

Prawdziwy powiew lata. Prognoza pogody na wtorek i środę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 06:51
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa, południowo-zachodnia oraz krańce północno-wschodnie są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże z centrami nad Atlantykiem, Litwą oraz Morzem Czarnym. Polska pozostaje w zasięgu wyżu znad Litwy, w powietrzu polarnym morskim.
Synoptyk IMGW: we wtorek pogodnie na północy.
Synoptyk IMGW: we wtorek pogodnie na północy.Foto: Shutterstock.com / Grisha Bruev

We wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu oraz na południowym wschodzie burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 25 mm.

"We wtorek będzie ciepło"

Jak przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik, "we wtorek będzie ciepło. Na północy kraju będzie pogodnie, a na południu więcej chmur. Tam będzie padał przelotny deszcz, wystąpią burze i grad".

Temperatura maksymalna od 21 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 27 st. C miejscami na północy i w centrum, chłodniej w rejonach podgórskich i nad morzem od 16 st. C do 20 st. C, ale miejscami w strefie nadmorskiej i na Helu około 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, tylko w strefie nadmorskiej wiatr północny (bryza morska). W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na północy kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże i szczególnie na południu kraju przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 15 mm na krańcach południowo-wschodnich. Temperatura minimalna od 7 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, około 11 st. C w rejonach podgórskich i na Pomorzu, do 15 st. C na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Prognoza na środę

W środę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 22 st. C na Podkarpaciu do 28 st. C miejscami w centrum i na Pomorzu, chłodniej w rejonach podgórskich oraz na wybrzeżu od 16 st. C do 21 st. C, ale miejscami około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, tylko na wybrzeżu północno-wschodni. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, chwilami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. 

Czytaj także:

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «


PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także