"Platforma nie słuchała Polaków, my dotrzymaliśmy słowa". Politycy PiS komentują drugie pytanie referendalne
"Nasi poprzednicy nie słuchali głosu zwykłych Polaków i podnieśli wiek emerytalny do 67. roku życia. My obiecaliśmy obniżenie wieku emerytalnego i dotrzymaliśmy słowa" - napisał rzecznik rządu Piotr Müller po publikacji spotu z kolejnym pytaniem referendalnym.
2023-08-12, 09:50
Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn?- taka jest propozycja drugiego pytania w referendum, które ma się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi 15 października. Prawo i Sprawiedliwość propozycję kolejnego pytania przedstawiło w mediach społecznościowych.
Rzecznik rządu Piotr Müller napisał w serwisie X (dawny Twitter), komentując treść propozycji, że "PO jedno mówiła, a drugie robiła". "Nasi poprzednicy nie słuchali głosu zwykłych Polaków i podnieśli wiek emerytalny do 67 roku życia. Kazali pracować kobietom aż o 7 lat dłużej. My obiecaliśmy obniżenie wieku emerytalnego i dotrzymaliśmy słowa" - przypomniał.
"PiS przywrócił wiarę i godność słowom polityków"
Również Urszula Rusecka, zastępca rzeczniczka PiS, nawiązała w mediach społecznościowych do dotrzymywania zobowiązań wyborczych. "Przywracając poprzedni wiek emerytalny PiS przywrócił wiarę i godność słowom polityków, że obietnice wyborcze mogą być dotrzymywane. To urzeczywistnienie idei demokracji państwa prawa i wyraz szacunku do woli narodu" - napisała.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek skomentował propozycję kolejnego pytania referendalnego krótkim wpisem. "Zabezpieczmy przyszłość Polaków. Weź udział w referendum" - stwierdził.
REKLAMA
Beata Szydło, która w nagraniu przedstawiła propozycję pytania, napisała dodatkowo, że "obrona Polaków przed szkodliwymi decyzjami rządu Tuska w sprawie wieku emerytalnego była priorytetem PiS już w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy w 2015 roku". "Po wygranych wyborach, PiS zrealizował złożoną Polakom obietnicę i zniósł podwyższenie wieku emerytalnego. Nie pozwolimy na powrót regulacji zmuszających Polaków, aby pracowali niemal do końca życia" - podkreśliła b. premier.
Czytaj też:
- Pytania w referendum. Jarosław Kaczyński: chcemy, aby o majątku narodowym decydowało społeczeństwo
- "Potrzebujemy naszych narodowych czempionów". Premier Morawiecki podkreśla znaczenie państwowych spółek
- Królowie patologicznej prywatyzacji. Przypominamy, jak PO wyprzedawała polskie srebra rodowe
dn/IAR/PAP
REKLAMA