more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: plany PO-PSL to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 07:27
- Plany PO-PSL obrony Polski na linii Wisły to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację - powiedział "Gazecie Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS: plany PO-PSL to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską
Prezes PiS: plany PO-PSL to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjskąFoto: PAP/Radek Pietruszka

Z ujawnionych dokumentów wynika, że rząd PO-PSL "planował obronę Polski dopiero na linii Wisły, a plan użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzony został przez byłego szefa MON Bogdana Klicha".

Czytaj także:


Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską", której fragment opublikował portal Niezalezna.pl, stwierdził, że "to była koncepcja, którą mógłby wymyślić tylko ktoś w Moskwie, zastanawiając się, jak zrobić, żeby Polska, która teoretycznie jest w NATO, w rzeczywistości broniona była fikcyjnie" - ocenił Jarosław Kaczyński.

Działania rządu PO-PSL. Jarosław Kaczyński: to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską

Jego zdaniem, "to jest jeden wielki skandal, do zbadania w trybie, który ostatecznie przewiduje działanie wymiaru sprawiedliwości".

W opinii wicepremiera "to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację, bo linia Wisły też byłaby za słaba".

Zobacz w Niezalezna.pl: Jarosław Kaczyński dla "GP": "Tusk zagroził integralności terytorialnej Polski"

- Miałoby to określone skutki polityczne dla państw Zachodu. Musiałoby się pojawić pytanie, co dalej z Polską, czy nie trzeba jej okroić? Bo przecież Rosjanie uważają, że to oni po II wojnie światowej dokonali ustępstw. Wygląda to tak, jakby zgadzano się na likwidację państwa polskiego w jego dzisiejszych granicach. Taką politykę prowadził Donald Tusk - ocenił Jarosław Kaczyński.

Czytaj w tvp.info: Jarosław Kaczyński: plany Tuska to skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską

***

Cały wywiad z prezesem PiS ukaże się w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" w środę.


IAR/PAP/"Gazeta Polska"/pb

Zobacz także

Zobacz także