more_horiz
Wiadomości

"Wyborcza" musi sprostować nieprawdziwe informacje. Joachim Brudziński zapowiada, że to nie koniec

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 19:30
"Czekam na możliwość udowodnienia kłamstw Gazety Wyborczej przed sądem z mojego pozwu" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński. Europoseł domaga się zadośćuczynienia za publikacje "GW" pt. "Wyborcza ujawnia: Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego" i "Państwowy remont u Brudzińskiego".
Wyborcza musi sprostować nieprawdziwe informacje. Brudziński: czekam na możliwość udowodnienia kłamstw
"Wyborcza" musi sprostować nieprawdziwe informacje. Brudziński: czekam na możliwość udowodnienia kłamstw Foto: Shutterstock/MOZCO Mateusz Szymanski

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w poniedziałek wyrok nakazujący redaktorom naczelnym "Gazety Wyborczej" i portalu Wyborcza.pl publikację sprostowań tekstów sugerujących udział spółki Polski Holding Hotelowy (PHH) w remoncie mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego.

Udowodnić kłamstwa

Po wtorkowej wygranej PHH z "GW" Joachim Brudziński opublikował post na Twitterze.

"Teraz czekam na możliwość udowodnienia kłamstw »GW« przed sądem z mojego pozwu. Pozew wraz z dowodami, wbrew kłamstwom internetowych trolli, złożyłem w maju, zaraz po tych kłamliwych insynuacjach i atakach na moją rodzinę przez Czuchnowskiego" - napisał.

Joachim Brudziński opublikował też na Twitterze skan pozwu o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie, który złożył 30 maja 2023 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

"Oszczerczy i kłamliwy artykuł"

O złożeniu pozwu Joachim Brudziński informował wcześniej 1 czerwca na Twitterze. "Pozew przeciwko Gazecie Wyborczej jest już w sądzie. Tak, jak zapowiadałem, złożyłem pozew przeciwko Wojciechowi Czuchnowskiemu i »GW« za oszczerczy i kłamliwy artykuł, zarzucający mi i mojej żonie wykonanie remontu prywatnego mieszkania przez PHH" - napisał.

W poniedziałkowym komunikacie PHH, w którym poinformowano o wygranej w procesie, przypomniano też, że w maju br. na pierwszej stronie papierowego wydania "Gazety Wyborczej" i za pośrednictwem portalu Wyborcza.pl. ukazał się materiał prasowy sugerujący, że PHH wykonał remont w mieszkaniu europosła Joachima Brudzińskiego. Zaznaczono, że spółka stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom, a w wydanym oświadczeniu i sprostowaniu podkreśliła, iż w artykule "Państwowy holding i remont mieszkania Brudzińskiego" podano "nieprawdziwą informację i sugestię".

Zobacz także w TVP Info: „Grodzki ordynarnie wymuszał łapówy od chorych pacjentów”. PO nie pozwie Ziobry

Oświadczenie PHH

"Polski Holding Hotelowy sp. z o.o. (PHH) nigdy nie zajmował się remontem jakiegokolwiek mieszkania Joachima Brudzińskiego. PHH nie wydatkował także na ten cel żadnych środków. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorom naczelnym Gazety Wyborczej i portalu Wyborcza.pl publikację sprostowań" - zaznaczyła w poniedziałkowym komunikacie spółka.

Czytaj również:

[ZOBACZ] Maciej Wąsik gościem Polskiego Radia 24


(PAP)

Zobacz także

Zobacz także