more_horiz
Wiadomości

"Ten nikczemny, kłamliwy film zostanie wykorzystany przez wrogów Polski". Szef MON o "Zielonej granicy" Holland

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 16:19
- Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem odrzucenia zgubnych dla Europy teorii o relokacji - zapewnił w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dodał, że relokacja jest zaproszeniem dla kolejnych fal nielegalnej migracji.
Minister Mariusz Błaszczak: stoimy murem za polskim mundurem
Minister Mariusz Błaszczak: stoimy murem za polskim munduremFoto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek w MSWiA szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim. Po spotkaniu, zwracając się do żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych zapewnił, że rząd stoi "murem za polskim mundurem".

- Zawsze w naszej historii byli tacy, którzy działali na szkodę Polski. Tak było w XVIII wieku, przed upadkiem Rzeczypospolitej i później. Ale oni zawsze stanowili mniejszość, a ich działania były wykorzystywane przez wrogów Polski - zauważył szef MON.

Odnosząc się do filmu Agnieszki Holland "Zielona granica" ocenił, że zostanie on wykorzystany w celach propagandowych. - Możemy być pewni, że ten nikczemny, kłamliwy film zostanie wykorzystany przez wrogów Polski. On jest podarunkiem, jaki pani Holland i środowiska celebrytów uczyniły Putinowi - podkreślił minister obrony.

Czytaj też na niezalezna.pl: "Polityczne zaplecze Tuska i Trzaskowskiego". Ziobro: Holland krzywdzi i obraża polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG

Podziękowania dla służb mundurowych

Podziękował żołnierzom i funkcjonariuszom za ich służbę i dodał, że dzięki nim Polska jest bezpieczna. - Mamy do czynienia z atakami na Polskę, ale dzięki waszej postawie odeprzemy te ataki - zaznaczył Błaszczak.


Posłuchaj
00:34 12564088_1.mp3 Minister Mariusz Błaszczak: stoimy murem za polskim mundurem (IAR)

 

Dodał, że Polska jest przygotowana do tego, "żeby odeprzeć kolejny szturm". - I mimo tego, że lansuje się zgubne dla Europy teorie o relokacji, to Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem odrzucenia tych teorii. Relokacja tylko przyciąga, jest zaproszeniem dla kolejnych fal napływających do Europy. Dlatego ważne jest referendum, w którym Polacy wypowiedzą się w tej sprawie - mówił szef MON.

W ocenie Błaszczaka lider PO Donald Tusk "atakuje mówiąc o tym, że przyznawane są legalne wizy". - Chodzi o to, żeby ci ludzie mogli podjąć pracę i studia w Polsce. Natomiast nie przeszkadza mu nielegalna migracja do Polski i Europy. Widzicie państwo z kim mamy do czynienia - powiedział minister obrony.

Czytaj więcej:

Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego:

IAR,PAP,pkur

Zobacz także

Zobacz także