more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 17:51
Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku, że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie będzie sprzeciwiało się obrażaniu żołnierzy, policjantów i strażników granicznych. Wpis odnosił się do filmu "Zielona granica", który premier określił mianem "propagandowego".
Premier Morawiecki we wpisie na mediach społecznościowych podziękował służbom pilnującym porządku na granicy
Premier Morawiecki we wpisie na mediach społecznościowych podziękował służbom pilnującym porządku na granicyFoto: Twitter/Straż Graniczna, Facebook/Mateusz Morawiecki

Szef rządu poinformował w mediach społecznościowych, że Zjednoczona Prawica nigdy nie zgodzi się na szkalowanie polskiego munduru. Podkreślił, że jego ugrupowanie sprzeciwia się obrażaniu żołnierzy, policjantów i strażników granicznych. Dodał, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków.

"Nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru, obrażanie żołnierzy, policjantów i strażników granicznych! Żaden propagandowy film, który służy interesom Putina, nie zmieni naszej postawy i determinacji! Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Lampedusa symbole błędnej polityki Merkel

Dodał, że włoska wyspa Lampedusa "jest dziś symbolem błędnej polityki Angeli Merkel, Donalda Tuska i przestrogą dla całej Europy".

Przypomniał, że dwa lata temu Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka zaatakowali wschodnią granicę Polski. "Rząd PiS - pomimo sprzeciwu PO - odparł ten atak i wzmocnił szczelność polskiej granicy. Zbudowaliśmy zaporę, która broni Polski. Rozwijamy możliwości Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Graniczna i inwestujemy rekordowe środki, by Polacy byli bezpieczni" - czytamy we wpisie szefa rządu.

Zobacz również na niezalezna.pl: Pseudoelity na straży filmu Holland. „To zapowiedź czerwonego dywanu, który PO rozwija przed migrantami“

"Dziękuję wszystkim, którzy noszą polski mundur! Możecie być pewni, że dopóki rządzimy, państwo polskie będzie zawsze murem za polskim mundurem. Proszę wszystkich - pokażmy, że jesteśmy z polskimi żołnierzami! Dziś to szczególnie ważne" - zauważył premier.

Czytaj także:

Zobacz także: Szokujący film Holland. Sellin: na festiwalu w Moskwie lub Mińsku zdobyłby wszystkie nagrody

PAP/Facebook/łs

Zobacz także

Zobacz także