more_horiz
Wiadomości

"Antypolski paszkwil". Protest w Krakowie na przedpremierze "Zielonej granicy"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 21:30
W czwartek w krakowskim Kinie pod Baranami przedpremierowo wyświetlany był film "Zielona granica" Agnieszki Holland. - Tylko świnie siedzą w kinie - krzyczeli protestujący przed wejściem do kina na Rynku Głównym.
Kraków. Protest przed Kinem pod Baranami w związku z przedpremierą Zielonej granicy
Kraków. Protest przed Kinem pod Baranami w związku z przedpremierą "Zielonej granicy"Foto: Filip Radwanski / Forum

Protest przed kinem przeciwko filmowi "Zielona granica" zapowiedziała w środę Młodzież Wszechpolska. Przeciwnicy filmu zgromadzili się w czwartek przed seansem "Zielonej granicy" z transparentem "Murem za polskim mundurem".

- Polska państwem narodowym - wołali protestujący. W trakcie wystąpień organizatorzy protestu mówili, że film Holland jest "paszkwilem antypolskim" i "stoi w sprzeczności z wartościami", które wyznają.

- Naszą bronią solidarność i stop przemocy na granicy - odpowiadali okrzykami kontrmanifestanci. Wołali także: "Miejsce dzieci nie jest w lesie" i "Wolna sztuka bez cenzury".

Jak poinformowała policja, podczas zgromadzenia nie doszło do niebezpiecznych incydentów.

Film Agnieszki Holland miał swoją premierę 5 września podczas festiwalu filmowego w Wenecji i został uhonorowany nagrodą specjalną jury festiwalowego. Od piątku ma być wyświetlany w polskich kinach.

Czytaj więcej na tvp.info: Kasa od Struzika dla „Zielonej granicy”. Za „powiązanie produkcji z Mazowszem”

 Protest w Krakowie Protest w Krakowie

Zobacz także:

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także