more_horiz
Wiadomości

"Na każdym płocie PiS. Gdzie nasze bilboardy?". Agnieszka Kublik z "Gazety Wyborczej" krytykuje kampanię KO na Podlasiu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 19:17
Agnieszka Kublik, dziennikarka "Gazety Wyborczej", ma olbrzymie pretensje do polityków Koalicji Obywatelskiej. Według informacji opisanych w jej artykule, Podlasie zostało zdominowane reklamowo przez Prawo i Sprawiedliwość.
Dziennikarka Gazety Wyborczej dobrze ocenia pracę sztabowców PiS
Dziennikarka "Gazety Wyborczej" dobrze ocenia pracę sztabowców PiSFoto: PAP/Szymon Pulcyn

"Wieś na Podlasiu, 4 tys. uprawnionych do głosowania. Tylko przy głównej drodze naliczam 22 billboardy. 20 PiS, 2 Koalicji Obywatelskiej" - napisała we wstępie dziennikarka.

Spojrzenie kandydata

W tytule publikacji Kublik zdecydowanie określiła swoje preferencje polityczne pisząc, że "na każdym płocie PiS, a naszych bilbordów nie ma". Pomimo swoich sympatii dla Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Kublik zdecydowała się pochwalić pracę sztabowców z PiS.

"Te PiS-owskie, gęsto porozwieszane billboardy to strzał w dziesiątkę. Rozmieszczone tak, że nie sposób ich nie zauważyć. Portrety ogromne. Kandydaci podążają za nami wzrokiem przy głównej drodze. Oświetlone. Nie konkurują z innymi komercyjnymi plakatami" - opisała sytuację w podlaskiej gminie.

Zobacz także w TVP Info: Spot PiS o rządach Tuska. „Padł na kolana przed Putinem, rozbroił Polskę”

Krew w piach

Przy okazji przypomniała, że to właśnie w tym miejscu PiS w poprzednich wyborach miało ogromną przewagę nad KO. Zaniepokojona brakiem wniosków z przegranej u swoich ulubieńców postanowiła wytknąć im błędy w strategii kampanijnej.

"Przegwizdane? Szkoda czasu i sił, bo tu walka o głosy to krew w piach? Otóż z sondaży wynika, że choć PiS na wschodzie wciąż jest potężny, to w tym regionie aż 12 proc. ankietowanych nie wie, czy pójdzie na wybory, a co dziesiąty z tych, co chcą oddać głos, nie wie, kogo poprze" - napisała Kublik. 

Czytaj również: 

wPolityce.pl/mm

Zobacz także

Zobacz także