more_horiz
Wiadomości

Kobiety wolą PiS. Znamy wyniki nowego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 23:13
Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem wśród kobiet - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".
Najwięcej kobiet chce głosować na PiS - wynika z najnowszego sondażu
Najwięcej kobiet chce głosować na PiS - wynika z najnowszego sondażuFoto: Twitter/pisorgpl

Gdyby kobiety decydowały o wynikach najbliższych wyborów zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 38,31 proc. badanych kobiet. Na drugim miejscu tego zestawienia plasuje się Koalicja Obywatelska, którą popiera 32,09 proc. Polek. Na ostatnim miejscu podium znajduje się Lewica, którą wskazało 11,6 proc. badanych.

Trzecia Droga może liczyć na 8,43 proc. głosów. 4,12 proc. kobiet zagłosowałoby na Konfederację. Zestawienie zamykają Polska Jest Jedna (2,47 proc.) i Bezpartyjni Samorządowcy (0,79 proc.).

Badanie wykonano w dniach 21-22 września na grupie 1015 dorosłych Polaków.

Sondaż poparcia

Sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadziła także sondażownia United Surveys dla Wirtualnej Polski. W tym badaniu uczestniczyli już przedstawiciele obu płci.

Z badania wynika, że Zjednoczona Prawica może obecnie liczyć na poparcie 33,8 proc. badanych (o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu). Z kolei na KO - według sondażu - chce obecnie głosować 28,1 proc. respondentów (o 1,8 proc. więcej niż w poprzednim badaniu).

Z badania wynika ponadto, że Trzecia Droga, czyli Koalicja PSL i Polski 2050, notuje poparcie na poziomie 9 proc. (o 1,6 proc. mniej niż w poprzednim badaniu). 8,8 proc. respondentów deklaruje z kolei, że będzie głosować na Konfederację (spadek o 0,7 pkt proc.), a 8,7 proc. - na Lewicę (spadek o 1,5 proc.).

Czytaj także w tvp.info „Oni się nie zmienili, a będą jeszcze gorsi”. Jarosław Kaczyński o politykach PO

Poniżej progu wyborczego znaleźliby się: Bezpartyjni Samorządowcy (3,6 proc. poparcia) oraz Polska Jest Jedna (0,1 proc. poparcia). 7,9 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Czytaj także:

dz/SE.pl, IAR

Zobacz także

Zobacz także