more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: przedstawiam teczkę Tuska, zawiera zgodę na nielegalnych imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 14:21
- Przedstawiam "teczkę Tuska". Zawiera ona liczne dokumenty potwierdzające zamiary Platformy m.in. ws. wpuszczania nielegalnych migrantów. To wielki wyrzut sumienia tej partii - ocenił szef rządu podczas swojego wystąpienia na konwencji PiS pod hasłem #BezpiecznaPolska w Katowicach. Transmisja konwencji na portalu PolskieRadio24.pl.
Premier Morawiecki: przedstawiam teczkę Tuska, zawiera zgodę na nielegalnych imigrantów
Premier Morawiecki: przedstawiam teczkę Tuska, zawiera zgodę na nielegalnych imigrantówFoto: PAP/Zbigniew Meissner

W Katowicach trwa konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Odbywa się ona pod hasłem #BezpiecznaPolska. Głównym tematem wydarzenia jest bezpieczeństwo i przyszłość Polski. W konwencji biorą udział premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- W najbliższych wyborach Polacy odpowiedzą na pytanie nie tylko, jaka będzie Polska, czyja będzie Polska, ale na pytanie najważniejsze: czy będzie Polska; czy Polska będzie landem, czy suwerennym krajem - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dwie wizje naszej ojczyzny"

Jak zaznaczył, "15 października na stole leżeć będą dwie wizje naszej ojczyzny: polska wizja Jarosława Kaczyńskiego i niemiecka wizja Donalda Tuska".

- Przed Polską kluczowy wybór, przed Polską walka o zwycięstwo - powiedział szef rządu. 

Czytaj także w tvp.info "Oni się nie zmienili, a będą jeszcze gorsi". Jarosław Kaczyński o politykach PO

Premier ocenił niektóre aspekty rządów Platformy Obywatelskiej. - Rynek pracy za PO to 2,3 mln ludzi bez pracy; ponad 2 mln ludzi na umowach śmieciowych. Wtedy była praca za 4-5 zł za godzinę, a ponad 2 mln ludzi zostało wygnanych na emigrację - podkreślił. 

- Dyletanci, patałachy i gamonie pozwolili, żeby Polska była okradana, żeby mafie VAT-owskie - cwaniacy, przestępcy - okradały was, drodzy rodacy, i hulały tu jak wiatr po dzikich polach - dodał Mateusz Morawiecki. 

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "Donald Tusk zarządzał Polską z boiska". - Dziś mamy najniższy wskaźnik bezrobocia w historii Polski. Ucywilizowaliśmy rynek pracy. To są realne osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości - powiedział szef rządu.

Wskazał, że za rządów PiS nastąpiło - jego zdaniem - przywrócenie godności na rynku pracy. - To minimalna stawka godzinowa 23 zł, a za kilka miesięcy 28 zł za godzinę. To średnie wynagrodzenie przekraczające grubo ponad 7 tys. zł. A my podtrzymujemy naszą obietnicę na kolejne lata. Za cztery lata będzie to co najmniej 10 tys. zł średniego wynagrodzenia w gospodarce polskiej - podkreślił.

"Teczka Tuska"

Premier zaprezentował również "teczkę Tuska", w której - jak mówił - "ujętych jest wiele dokumentów, dowodów i oskarżeń, a także planów i zamiarów tego, co chce zrobić Donald Tusk i Platforma Obywatelska".

- Przedstawiam "teczkę" przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. To wielki wyrzut sumienia PO - podkreślił Mateusz Morawiecki. Według premiera w "teczce Tuska" są dokumenty, które potwierdzają zamiar "wpuszczenia" przez PO imigrantów.

- Ta teczka to liczne dokumenty, które również potwierdzają ich zamiary wpuszczenia nielegalnych imigrantów - powiedział. 

"Inflacja spadła do jednocyfrowej"

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "eksperci Platformy Obywatelskiej" kilka miesięcy wcześniej mówili, że nie możliwym jest, aby we wrześniu inflacja w Polsce spadła do jednocyfrowej, bo oznaczałoby to "zarżnięcie gospodarki". - Otóż stało się to możliwe, gospodarka nie jest zarżnięta, ma się dobrze, rozwija się, a bezrobocie jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej i to ich bardzo boli - ocenił.

Posłuchaj
00:25 Morawiecki konwencja.mp3 Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS #BezpiecznaPolska o bezpieczeństwie Polski i migracji (IAR) 

Premier stwierdził, że "boli ich" także fakt, że "nie ma drugiego takiego kraju w Europie, który w ostatnich dziesięciu latach tak mocno obniżyłby główne podatki dochodowe". Szef rządu wymienił obniżenie stawki PIT z 18 na 12 proc., dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie CIT oraz VAT na 500 produktów. - Jednocześnie dochody do budżetu wzrosły o 100 procent - dodał.

- Nie ma drugiego takiego kraju w Europie, nie wiem czy jest na świecie i to ich także boli. To drodzy rodacy świadczy o skuteczności naszej polityki gospodarczej - podkreślił.

IAR/PAP/bartos

Zobacz także

Zobacz także