more_horiz
Wiadomości

PiS liderem, pięć ugrupowań w Sejmie. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 10:35
Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że najwięcej głosów w wyborach do parlamentu uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska. Takie same wyniki zanotowały Konfederacja i Trzecia Droga.
Nowy sondaż wyborczy
Nowy sondaż wyborczyFoto: Sejm/Facebook.com

W badaniu zapytano Polaków na kogo oddaliby swój głosy, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość wskazało 37,4 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Nadal drugie miejsce utrzymuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 30,6 proc. badanych (+ 0,8 pp.).

Spadki opozycji

Na ostatnim miejscu podium znajdują się dwie partie. Zarówno Konfederacja, jak i Trzecia Droga mogą liczyć na 9,6 proc. poparcia, obie też odnotowały spadki (ugrupowanie Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka o 1 pp., a koalicja PSL i Polski 2050 o 0,3 pp.).

Na kolejnym miejscu w sondażu jest Nowa Lewica, która cieszy się poparciem 8,7 proc. ankietowanych, to więcej o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Progu wyborczego z wynikiem 3,6 proc. nie przekroczyliby Bezpartyjni Samorządowcy. Na inne partie zagłosowałoby 0,5 proc. respondentów.

Czytaj także w i.pl: Mariusz Błaszczak: jak Donald Tusk wróci do władzy to zlikwiduje Wojska Obrony Terytorialnej

Udział w wyborach deklaruje 60 proc. respondentów.

***

Sondaż Estymator dla DoRzeczy.pl został przeprowadzony metodą CATI w dniach 29-30.09.2023 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1051 dorosłych osób.

Czytaj też:

Zobacz również: Radosław Fogiel w PR24

dz/wPolityce.pl, DoRzeczy.pl

Zobacz także

Zobacz także