more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio medium opiniotwórczym

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 09:59
Według raportu PSMM Monitoring & More w październiku inne media powoływały się na Polskie Radio ponad jedenaście tysięcy razy. Rezultat ten świadczy o tym, że publiczny nadawca radiowy jest jednym z najbardziej opiniotwórczych i wiarygodnych mediów w Polsce.
Polskie Radio medium opiniotwórczym
Polskie Radio medium opiniotwórczymFoto: PR

Analiza przeprowadzona przez PSMM Monitoring & More wykazała, że Polskie Radio oraz jego anteny i portale internetowe w przestrzeni medialnej cytowane były łącznie 11068 razy. Liczba publikacji powołujących się na Polskie Radio w podziale na podane frazy: Polskie Radio – 5698 cytowań, Polskie Radio 24 – 3440 cytowań, Polskie Radio Program 1 – 1279 cytowań, Informacyjna Agencja Radiowa / IAR – 469 cytowań, Polskie Radio Program 3 – 152 cytowania, Portal polskieradio.pl – 17 cytowań, Portal polskieradio24.pl – 13 cytowań.

Największą liczbę cytowań Polskie Radio osiągnęło w mediach internetowych – 10617, w innych stacjach radiowych było to 207 cytowań, stacje telewizyjne powoływały się 124 razy na Polskie Radio, a prasa drukowana 120 razy. Łączny zasięg cytowań Polskiego Radia przez inne media to ponad 105,8 mln odbiorców.

W analizowanym okresie na programy Polskiego Radia powoływały się w większości media regionalne – to 83% całości przekazu.  Najaktywniejsze były portale regionalne: nasze/twoje-miasto.pl, na łamach których pojawiły się serie multiplikowanych publikacji. Po ich wyłączeniu z analizy marki Polskiego Radia pojawiają się przede wszystkim w mediach ogólnoinformacyjnych, stanowiąc 51% całego przekazu. To właśnie one docierają do najszerszej grupy odbiorców. Portal wiadomości.gazeta.pl był najczęstszym źródłem cytatów dotyczących programów Polskiego Radia. Media cytowały Polskie Radio głównie w kontekście rozmów z politykami oraz bieżących informacji dotyczących najważniejszych wydarzeń w kraju i za granicą przekazywanych na antenach nadawcy publicznego i w jego serwisach.

Przeprowadzone badanie dotyczyło cytowalności programów Polskiego Radia w okresie od 1 do 31 października br. i nie zawierało materiałów, które były tzw. powołaniem własnym.

Polskie Radio medium opiniotwórczym Polskie Radio medium opiniotwórczym

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Polskie Radio

Zobacz także

Zobacz także