more_horiz
Wiadomości

Kolizja z udziałem sędziego TK. Trybunał wydał komunikat, w którym prostuje informacje podawane w mediach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 16:40
Trybunał Konstytucyjny wydał oficjalny komunikat ws. kolizji drogowej z udziałem sędziego TK Bartłomieja Sochańskiego. Sprostowano w nim informacje podawane w mediach, że sędzia nie poddał się badaniu alkomatem, zasłaniając się immunitetem.
Trybunał Konstytucyjny wydał komunikat w sprawie zdarzenia komunikacyjnego
Trybunał Konstytucyjny wydał komunikat w sprawie zdarzenia komunikacyjnegoFoto: mishelo0 / Shutterstock

Trybunał Konstytucyjny przekazał w wydanym dziś komunikacie, że "w dniu 20 listopada 2023 r. miało miejsce zdarzenie komunikacyjne z udziałem sędziego Trybunału Konstytucyjnego Bartłomieja Sochańskiego".

"Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 30 listopada 2016 r. o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, »za wykroczenia sędzia Trybunału odpowiada tylko dyscyplinarnie«. Bezpośrednio po zdarzeniu, po podjęciu czynności przez policję, sędzia poddał się badaniu alkomatem, który nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu" - oświadczono.

Narracja mediów

Tymczasem część mediów, takich jak TVN Warszawa i TVN 24, Wirtualna Polska czy Onet, podawały dziś informację, jakoby sędzia Sochański - zasłaniając się immunitetem - odmówił badania alkomatem.

Z kolei portal tvp.info stawia pytanie, czy "w sytuacji politycznych ataków na Trybunał Konstytucyjny nie mamy do czynienia z kolejną medialną prowokacją mającą na celu próbę bezpodstawnej dyskredytacji jednej z najważniejszych instytucji w państwie".

Czytaj także:

PR24.pl

Zobacz także

Zobacz także