more_horiz
Wiadomości

Relacje Warszawa-Kijów na celowniku Rosji. Żaryn: ma to strategiczne znaczenie dla Kremla

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 19:11
Rosja kontynuuje operacje dezinformacyjne przeciwko relacjom Polski i Ukrainy - podał w poniedziałek w InfoAlercie na X pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. To jeden z głównych obszarów działań Kremla - dodał.
Stanisław Żaryn: Rosja kontynuuje operacje dezinformacyjne przeciwko relacjom Polski i Ukrainy
Stanisław Żaryn: Rosja kontynuuje operacje dezinformacyjne przeciwko relacjom Polski i UkrainyFoto: Shutterstock/Oleg Elkov & StZaryn/X

"Rosyjska propaganda kontynuuje działania dezinformacyjne wymierzone w relacje Polski i Ukrainy. To jeden z głównych obszarów działań Kremla przeciwko Polsce, Ukrainie oraz próba destabilizacji Zachodu" - napisał w InfoAlercie sekretarz stanu w kancelarii premiera.

Żaryn poinformował z serii wpisów, że w ostatnich dniach Rosja prowadziła działania informacyjne w związku ze wpisem Ołeny Zełenskiej (@ZelenskaUA) z 11 listopada, w którym podziękowała ona Polakom za pomoc Ukrainie.

"Podziękowania wywołały reakcję w postaci serii antyukraińskich wpisów. Większość komunikacji nosiła znamiona stymulowanych i skoordynowanych działań informacyjnych, które miały na celu wytworzenie wrażenia wrogości Polaków wobec Ukrainy oraz destabilizację relacji polsko-ukraińskich" - wskazał minister w KPRM.

Rosja chce destabilizować stosunki Polski i Ukrainy

Zaznaczył, że omawiając te "komentarze" rosyjskie media wskazywały, że wpisy "są kolejnym dowodem" na powszechność antyukraińskich nastrojów wśród Polaków.

"To typowy sposób oddziaływania Rosji przeciwko Polsce" - wyjaśnił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

"Próby destabilizacji stosunków Polski i Ukrainy są prowadzone przez Rosję od początku agresji na Ukrainę. Dla Kremla ma to znaczenie strategiczne. Moskwa liczy na to, że wytworzenie niechęci między Kijowem i Warszawą pomoże zatrzymać pomoc Zachodu dla Ukrainy" - napisał w InfoAlercie Żaryn.

Czytaj również:

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także