X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skandal w USA: znak Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Polonia protestuje

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 05:42
Polski konsul w Nowym Jorku oraz polonijne media protestują przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. 
Audio
  • Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Wpis na Instagramie, który oburzył Polonię
Wpis na Instagramie, który oburzył PolonięFoto: instagram.com

W ostatnich dniach pojawiły się tam ulotki zatytułowane "Naziści precz z Greenpointu", ostrzegające przed neofaszystami działającymi w tej dzielnicy. Ulotki zawierały listę organizacji neonazistowskich oraz znaki, jakimi się posługują. Wśród symboli nazistowskich umieszczono również powstańczą "Kotwicę" z dopiskiem, że znak ten "został zawłaszczony przez polskich i polonijnych faszystów".

Na niedopuszczalne zastawienie symboli zwrócił uwagę lokalny amerykański portal internetowy Greenpointers. Redakcja przypomniała, że znak Polski Walczącej był symbolem oporu przeciwko nazistom, a w czasach komunizmu stał się symbolem niepodległości Polski. "To symbol wielkiej dumy Polaków" - tłumaczyła redakcja amerykańskim czytelnikom. 

Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oświadczył, że przypisywanie faszystowskich konotacji znakowi Polski Walczącej jest "manipulacyjne i fałszywe". Według konsula, mogło dojść próby zdyskredytowania tego symbolu. 

Nie wiadomo, kto był autorem ulotek, ponieważ nie były one podpisane. Redakcja polonijnego Radia Rampa zgłosiła sprawę nowojorskiej policji.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak