X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skandal w USA: znak Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Polonia protestuje

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 05:42
Polski konsul w Nowym Jorku oraz polonijne media protestują przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. 
Audio
  • Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Wpis na Instagramie, który oburzył Polonię
Wpis na Instagramie, który oburzył PolonięFoto: instagram.com

W ostatnich dniach pojawiły się tam ulotki zatytułowane "Naziści precz z Greenpointu", ostrzegające przed neofaszystami działającymi w tej dzielnicy. Ulotki zawierały listę organizacji neonazistowskich oraz znaki, jakimi się posługują. Wśród symboli nazistowskich umieszczono również powstańczą "Kotwicę" z dopiskiem, że znak ten "został zawłaszczony przez polskich i polonijnych faszystów".

Na niedopuszczalne zastawienie symboli zwrócił uwagę lokalny amerykański portal internetowy Greenpointers. Redakcja przypomniała, że znak Polski Walczącej był symbolem oporu przeciwko nazistom, a w czasach komunizmu stał się symbolem niepodległości Polski. "To symbol wielkiej dumy Polaków" - tłumaczyła redakcja amerykańskim czytelnikom. 

Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oświadczył, że przypisywanie faszystowskich konotacji znakowi Polski Walczącej jest "manipulacyjne i fałszywe". Według konsula, mogło dojść próby zdyskredytowania tego symbolu. 

Nie wiadomo, kto był autorem ulotek, ponieważ nie były one podpisane. Redakcja polonijnego Radia Rampa zgłosiła sprawę nowojorskiej policji.

dcz