X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Niemiecki dziennik użył sformułowania "polskie obozy zagłady"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 15:35
Niemiecki dziennik "Schwarzwaelder (czytaj: szwarcwelder) Bote" na swoich stronach internetowych użył sformułowania "polskie obozy zagłady". 
Audio
  • Niemieckie media znów piszą o polskich obozach. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau
Obóz koncentracyjny Auschwitz-BirkenauFoto: Shutterstock/CL-Medien

Gazeta, przedstawiając historię gminy żydowskiej w Amsterdamie, napisała, że tamtejsi Żydzi byli deportowani do "niemieckich i polskich obozów zagłady". Po interwencji ambasady RP artykuł zniknął ze strony internetowej gazety.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, rzecznik prasowy ambasady Dariusz Pawłoś wystosował do redaktora naczelnego gazety Hansa-Petera Schreijäga pismo, w którym zwraca uwagę, że użyte sformułowanie jest dla wszystkich Polaków bolesne i obraźliwe. "Używanie przymiotnika w odniesieniu do niemieckich obozów zagłady jest niedopuszczalne ze względów historycznych i moralnych" - napisał rzecznik polskiej ambasady.

Dariusz Pawłoś przypomniał redaktorowi naczelnemu "Schwarzwaelder Bote", że obozy zagłady zostały zbudowane i były prowadzone przez Niemców w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Ambasada zażądała natychmiastowej korekty nieprawdziwych sformułowań "polskie obozy zagłady".

Kilka dni temu inny niemiecki dziennik "Westdeutsche Zeitung", pisząc o wycieczce grupy muzułmańskich uczniów do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau także użył określeń "polskie obozy koncentracyjne" i "polskie obozy zagłady".

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponownie określenie "polski obóz" w niemieckich mediach

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 12:28
Lewicowy "Tageszeitung" na swoich stronach internetowych pisze o "polskim obozie". Niemiecki dziennik opisując deportację z USA do Niemiec byłego esesmana Jakiva Palija napisał, że w 1941 roku szkolił się on w "polskim obozie w Trawnikach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ciągu stu dni 1942 roku Niemcy zabili 1,5 mln Żydów na terenie okupowanej Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:30
Jak ustalił profesor Levy Stone z uniwerystetu w Tel Awiwie, Niemcy zamordowali na terenach okupowanej Polski niemal 1,5 mln Żydów w ciągu stu dni - podaje Deutsche Welle.
rozwiń zwiń