X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: porucznik planował atak terrorystyczny. "Marzę o sposobie zabicia prawie każdej osoby na Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 06:47
 49-letni porucznik straży przybrzeżnej został aresztowany pod zarzutem planowania ataku terrorystycznego - podało BBC w czwartek.
W domu Christophera Paula Hassona policja znalazła 15 sztuk broni, ponad 1000 sztuk amunicji i narkotyki
W domu Christophera Paula Hassona policja znalazła 15 sztuk broni, ponad 1000 sztuk amunicji i narkotykiFoto: Twitter/BBC News

W domu Christophera Paula Hassona policja znalazła 15 sztuk broni, ponad 1000 sztuk amunicji i narkotyki. Aresztowany sporządził listę osób, w tym znanych polityków partii demokratycznej, którzy mogli stać się celem jego działań.

Jak twierdzi prokuratura, od 2017 r. Hasson czerpał wiedzę jak gromadzić broń i sporządzić listę potencjalnych ofiar z fragmentów manifestu Andersa Breivika. 

- Oskarżony zamierzał zamordować niewinnych cywilów na skalę rzadko spotykaną w tym kraju - powiedział Robert Hur, okręgowy prokurator federalny, w dokumentach przedstawionych sądowi. Dodał, że aresztowany jest terrorystą zdecydowanym popełnić czyny, których celem jest "wpłyniecie na działania rządu".

"Całkowite zniszczenie"

"Marzę o sposobie zabicia prawie każdej osoby na ziemi" - napisał Hasson w 2017 roku w czerwcu w szkicu mejla. W tekście tym aresztowany rozważa, które metody "spowodowania całkowitego zniszczenia" byłyby najskuteczniejsze i bierze pod uwagę atak biologiczny, a następnie zanieczyszczenie dostaw żywności.

Według amerykańskich mediów, aresztowany mieszka na przedmieściach Maryland w Silver Spring. Straż przybrzeżna potwierdziła, iż członek tej służby został aresztowany, lecz nie udzieliła dalszych informacji. 

Anders Behring Breivik przeprowadził 22 lipca 2011 roku zamach bombowy na budynek rządowy w Oslo, w którym mieściła się m.in kancelaria premiera. Zginęło w nim osiem osób. Kilka godzin później pojawił się w przebraniu policjanta na obozie młodzieżowym partii pracy na wyspie Utoya, gdzie zastrzelił 69 osób. Jego proces odbył się w dniach 16 kwietnia - 22 czerwca 2012 roku. Został skazany na maksymalną w Norwegii karę 21 lat więzienia. (

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak