X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konrad Szymański: przesunięcie daty brexitu może być pomocne

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:55
Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański uważa, że przesunięcie daty brexitu może być pomocne. Skomentował w ten sposób decyzję brytyjskich posłów, którzy opowiedzieli się za przełożeniem planowanego na 29 marca wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz rząd w Londynie zwróci z taką prośbą do 27-mki. 
Konrad Szymański uważa, że przesunięcie daty brexitu może być pomocne
Konrad Szymański uważa, że przesunięcie daty brexitu może być pomocneFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

brexit 1200 pap.jpg
Brexit. Brytyjska Izba Gmin podjęła decyzję ws. drugiego referendum

"Polska konstruktywnie przeanalizuje brytyjski wniosek o przesunięcie daty brexitu wraz z jego uzasadnieniem" - napisał wiceszef MSZ w krótkim oświadczeniu przesłanym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej. 

Wiceminister podkreślił, że bezumowny, chaotyczny brexit zatruje relacje polityczne Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. - Dlatego jestem przekonany, że wszyscy - w Brukseli i w Londynie - powinniśmy zrobić co w naszej mocy, by tego szkodliwego scenariusza uniknąć. Przesunięcie daty brexitu może być tu pomocne - ocenił wiceminister Konrad Szymański.

Dodał, że brexit bez umowy oznacza straty dla gospodarki brytyjskiej, ale jest też szkodliwy dla interesów gospodarczych Unii Europejskiej.

Rzecznik Komisji Europejskiej przypomniał, że do przedłużenia terminu brexitu potrzebna jest jednomyślna zgoda 27 krajów. Margaritis Schinas skomentował w ten sposób decyzję brytyjskich posłów dotyczącą opóźnienia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Zapowiedział, że przywódcy 27-mki rozważą wniosek Londynu, uwzględniając przede wszystkim konieczność zapewnienia funkcjonowania unijnych instytucji. Unijne kraje wezmą taż pod uwagę powód ewentualnego opóźnienia brexitu oraz to, jak długie miałoby być. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Szymański: umowa brexitowa w pełni realizuje oczekiwania Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 14:46
- Umowa brexitowa w pełni realizuje oczekiwania Polski - ocenił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: Izba Gmin poparła próbę opóźnienia brexitu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:09
Brytyjska Izba Gmin przyjęła rządową uchwałę otwierającą drogę do opóźnienia brexitu co najmniej do 30 czerwca br. w razie przyjęcia umowy wyjścia z UE lub nawet dłuższego, jeśli parlament nie poprze żadnego porozumienia ze Wspólnotą.
rozwiń zwiń