X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy: wciąż nie zniesiono kontroli polskiej wołowiny

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 21:55
Wbrew zapowiedziom, czeskie zakłady nie zniosły wnikliwych kontroli mięsa wołowego importowanego z Polski pod kątem obecności bakterii salmonelli. Informację za pośrednictwem agencji prasowej CzTK przekazał tamtejszy odpowiednik Głównego Lekarza Weterynarii, Petr Majer.
Filmy z informacjami i instruktarzem kulinarnym już można znaleźć na kanale You Tube
Filmy z informacjami i instruktarzem kulinarnym już można znaleźć na kanale You TubeFoto: Pixabay

Petr Majer dodał, że czeskie służby dysponują już dokumentacją na temat działań wdrożonych przez Polskę po audycie Komisji Europejskiej w rzeźniach. List z apelem o zaniechanie kontroli do Pragi i Brukseli wysłał również polski wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk.

Cytowany przez czeską agencję tamtejszy minister rolnictwa Miroslav Toman nie wykluczył, że kontrole będą anulowane w ciągu najbliższych dni. "Jeśli ocenimy informacje zawarte w piśmie jako wystarczające, to jesteśmy gotowi rozpocząć znoszenie naszych nadzwyczajnych środków weterynaryjnych" - dodał minister Toman. Jeśli Praga uzna działania Warszawy za wystarczające, to jutro wydane ma zostać rozporządzenie o zaniechaniu kontroli, z uprawomocnieniem od środy.

Wnikliwe kontrole naszego mięsa obowiązują w Czechach od ponad miesiąca. Są efektem stwierdzenia bakterii salmonelli w partiach mięsa wołowego i drobiowego.Zapowiedź anulowania kontroli padła z ust czeskiego szefa resortu rolnictwa przed tygodniem w Brukseli. Wówczas Miroslav Toman spotkał się z polskim ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim i unijnym komisarzem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo żywności, Vytenisem Andriukaitisem.

W Polsce rozpoczął się także drugi audyt Komisji Europejskiej w sprawie uboju bydła oraz nadzoru nad bezpieczeństwem żywności Ma on związek z ujawnionym przez reporterów "Superwizjera" TVN procederem nielegalnego uboju bydła na cele spożywcze. Ubój obywał się w nocy, bez nadzoru weterynaryjnego, w rzeźni w Kalinowie nieopodal Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy audyt unijny przeprowadzono w lutym.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czechy mają dziś poinformować, że znoszą kontrole polskiego mięsa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 09:41
Czechy mają dziś znieść wszystkie nadzwyczajne kontrole polskiego mięsa wprowadzone po wykryciu salmonelli w wołowinie. Zapowiedział to w ubiegłym tygodniu czeski minister rolnictwa po spotkaniu w Brukseli z polskim ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim i unijnym komisarzem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo żywności. Warszawa zadeklarowała, że przekaże pełną listę działań naprawczych w ubojniach, usuwających nieprawidłowości.
rozwiń zwiń