X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Frans Timmermans ponownie krytykuje Polskę za zmiany w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 14:52
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponownie skrytykował zmiany w sądownictwie w Polsce. Jak poinformował rzecznik Komisji, Frans Timmermans przedstawił najnowsze informacje na temat praworządności w naszym kraju i w Rumunii na posiedzeniu unijnych komisarzy. Rzecznik nie podał żadnych szczegółów.
Frans Timmermans negatywnie o polskim sądownictwie
Frans Timmermans negatywnie o polskim sądownictwieFoto: PAP/EPA/Marcel van Hoorn

Natomiast urzędnicy w Komisji powiedzieli brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że Frans Timmermans skrytykował ostatnie zmiany w prawie przyjętym przez Sejm.

Mówił o "braku jakichkolwiek konsultacji z kimkolwiek, nie tylko z Komisją Europejską, ale i środowiskiem sędziowskim w Polsce". Wiceszef Komisji nawiązał do nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która uchyla przepis dający możliwość odwołania w procedurze wyboru sędziów Sądu Najwyższego.

Nowelizacja umarza także wszystkie postępowania toczące się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawie odwołań od uchwał KRS zawierających wnioski o powołanie przez prezydenta wyłonionych kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego.

Frans Timmermans zapowiedział, że za tydzień Komisja będzie rozmawiać na temat przyszłości Unii Europejskiej i w tym kontekście będzie omawiana kwestia łamania praworządności jako jednego z większych zagrożeń dla Wspólnoty.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Frans Timmermans zapowiada działania w obronie polskich sędziów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:07
Około 15.00 została zaplanowana dyskusja o reformie sądownictwa w Polsce na unijnej naradzie w Brukseli. To ostatni punkt dzisiejszego spotkania ministrów do spraw europejskich 28 krajów. Przed rozpoczęciem spotkania wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans negatywnie ocenił sytuację w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frans Timmermans: wierzę, że konieczne jest kontynuowanie działań związanych z praworządnością w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 10:23
- Wciąż mam nadzieję, że działania KE pomogą ostatecznie zapewnić, że rządy prawa w Polsce nie będą zagrożone. Wierzę, że proces zmierzający w tym kierunku musi być kontynuowany - powiedział wiceszef KE Frans Timmermans.
rozwiń zwiń