X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Donald Trump: mówimy o 2 tys. żołnierzy, mogą być przeniesieni np. z Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:40
- Nie chcę przesądzać jeszcze, czy to będzie stała czy niestała obecność; mówimy o dwóch tysiącach żołnierzy, którzy mogą być przeniesieni z Niemiec, bądź z innego miejsca. Nie będziemy relokować dodatkowych żołnierzy do Europy - powiedział prezydent USA Donald Trump nt. obecności wojsk USA w Polsce. 
Audio
  • Donald Trump poinformował o zamiarze skierowania do Polski dodatkowo dwóch tysięcy amerykańskich żołnierzy. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump
Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald TrumpFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL

W Białym Domu trwa spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Chwilę po 18.00 Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali powitani przez prezydenta Donalda Trumpa oraz jego żonę Melanię Trump. Zaraz potem rozpoczęły się rozmowy polityków w Gabinecie Owalnym.

- Mamy ten przywilej, że gościmy prezydenta Polski i jego cudowną, wspaniałą żonę. Cudownie jest być z państwem ponownie - powiedział amerykański prezydent na początku spotkania.

- Świętujemy fakt, że Polska będzie kupować samoloty F-35, jedne z najlepszych samolotów bojowych na świecie - dodał prezydent USA.

Donald Trump powiedział też, że sądzi, iż przyjedzie do Polski. Zaznaczył, że data wizyty nie została jeszcze określona. Wspominał też ostatnią wizytę w Polsce. - Nigdy nie zapomnę mojej podróży do Polski, niebywali ludzie - mówił. 

"Bardzo jesteśmy zadowoleni z Polski"

Prezydent USA został też zapytany przez jednego z dziennikarzy obecnych na spotkaniu o stan demokracji w Polsce. - Nie martwię się o stan demokracji w Polsce, znam Polaków, znam polskich przywódców, Polska radzi sobie doskonale i tak będzie w przyszłości, podobnie zresztą w kwestiach gospodarczych - powiedział prezydent USA. - Bardzo jesteśmy zadowoleni z Polski - dodał.

Odniósł się też do tematu relacji Polski z Rosją. - Mam nadzieję, że Rosja będzie traktować Polskę z szacunkiem, tak, jak cała reszta świata. To wspaniały kraj. Na nieszczęście, zbyt dużo ucierpiał, zbyt często cierpiał, był centrum wszystkich działań (wojennych) - mówił Donald Trump.

- Polska, jeżeli kiedykolwiek były działania wojenne, na nieszczęście była jednym z głównych ofiar. Rosja, Polska, Niemcy, wszyscy powinni się dogadywać, tego chcę - oświadczył. 

Głównym tematem rozmów prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski jest sprawa zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce. Jeszcze przed spotkaniem strona polska poinformowała, że obaj prezydenci zaakceptowali negocjowane od kilku tygodni porozumienie.

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych mają też rozmawiać w Białym Domu o współpracy energetycznej oraz o sytuacji na Ukrainie.

28 maja minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska wystosowała do władz amerykańskich zapytanie ofertowe (Letter of Request - LOR) w sprawie zakupu "32 myśliwców F-35A wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym". W środę Błaszczak przebywający w USA, kilkakrotnie wyraził przekonanie, że spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą zaowocuje przełomowymi decyzjami, ustaleniami dorównującymi swoją wagą decyzji o przyjęciu - 20 lat temu - Polski do NATO.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak