more_horiz
Wiadomości

Tunezja: dwa ataki samobójcze. Nie żyje policjant, są ranni

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:38
Ministerstwo spraw wewnętrznych Tunezji poinformowało, że w stołecznym Tunisie doszło do dwóch samobójczych zamachów terrorystycznych. W jednym z nich zginął policjant, a co najmniej osiem osób zostało rannych.
Miejsce jednego z wybuchów w stolicy Tunezji
Miejsce jednego z wybuchów w stolicy TunezjiFoto: PAP/EPA/STR

Pierwszy zamachowiec zaatakował patrol policji na ulicy Charles'a de Gaulle'a w centrum Tunisu. Jeden policjant został zabity, drugi funkcjonariusz i trzech cywilów zostało rannych - podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Wkrótce potem druga bomba eksplodowała w pobliżu posterunku policji w dzielnicy al-Qarjani. W wyniku eksplozji ucierpiały cztery osoby. Policja zabezpieczyła miejsca ataków.

Nie wiadomo na razie, kto stał za zamachami, do których doszło na kilka miesięcy przed wyborami i w szczycie sezonu turystycznego.

Tunezja walczy z grupami bojowników od 2011 roku - od czasu powstania przeciwko autorytarnym rządom Zine Abidine Ben Alego. Dziesiątki osób zginęło w atakach terrorystycznych w 2015 roku: jeden miał miejsce w muzeum w Tunisie, drugi - na plaży w Sousse. Trzeci atak był wymierzony w straż prezydencką. Do ataków z 2015 roku przyznało się Państwo Islamskie.


PAP/IAR/AFP/France24/

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Tunezja zamach Afryka

Zobacz także

Zobacz także