X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier: Polska nie jest państwem, które daje się szantażować i stawiać do kąta

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 20:13
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Brukseli, że osiągnięte zostały cele, z którymi polska delegacja leciała na szczyt dotyczący obsady najważniejszych stanowisk. Podkreślił, że Polska stanowczo sprzeciwiała się kandydatom, którzy dzielą i obrażają partnerów. 
Audio
  • Mateusz Morawiecki o roli V4 w znalezieniu kompromisu na szczycie UE (IAR)
  • Premier: szefowie UE powinni mieć zdolność budowania kompromisów (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Zakończył się szczyt UE ws. obsady unijnych stanowisk
  • Nową przewodniczącą Komisji ma być obecna minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen
  • Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że "Polska nie jest państwem, które daje się szantażować i stawiać do kąta"
ul12.jpg
Uzgodniono kandydata na szefa KE. Szczyt UE osiągnął porozumienie

Europejscy przywódcy podjęli decyzję w tej sprawie na szczycie w Brukseli. Ustalenia w sprawie nowej kandydatki na przewodniczącą Komisji Europejskiej musi jeszcze zaakceptować Parlament Europejski.

CZYTAJ TAKŻE: SZCZYT W SPRAWIE OBSADY STANOWISK. PREMIER ZAPROSIŁ URSULĘ VON DER LEYEN DO POLSKI >>>

Nową przewodniczącą Komisji ma być obecna minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Wskazali ją unijni przywódcy, ale musi ją jeszcze teraz zatwierdzić Parlament Europejski. Ursula von der Leyen uważana jest za bliską sojuszniczkę kanclerz Niemiec Angeli Merkel, pokazuje jastrzębie podejście do Rosji, ma więc bliskie do Polski spojrzenie, kładzie nacisk na kwestie bezpieczeństwa i obrony i była zwolenniczką wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

usula von der leyen 1200.jpg
Wyważona jak Angela Merkel. Ursula von der Leyen: "czarny koń" polityki UE i Niemiec

"Duża rola Grupy Wyszehradzkiej"

Polska nie chciała się zgodzić na Fransa Timmermansa jako szefa Komisji Europejskiej. - Byliśmy o włos od wyboru kandydata radykalnego. Nasze cele na szczycie UE zostały osiągnięte. Pokazaliśmy, że potrzebujemy kandydatów, którzy mają potencjał łączenia, a nie antagonizowania. Dlatego też przeciwstawialiśmy się kandydaturze, która nie była osobą łączącą Europę - powiedział premier.

- Widzę szansę na zbudowanie wspólnego mianownika - powiedział premier Mateusz Morawiecki o Ursuli von der Leyen. - Zaznaczyliśmy tutaj bardzo mocno rolę grupy V4. Grupa Wyszehradzka, niezależnie od tego, że wszyscy czterej premierzy pochodzą z różnych frakcji politycznych, mówiła jednym głosem o tym, czego potrzebuje Europa Środkowa - stwierdził.

"Eskalowanie konfliktu z Polską nie prowadzi do niczego dobrego"

Premier przyznał, że "podkreślaliśmy jako Grupa Wyszehradzka, że nie może być tak, że tak ważne wybory odbywają się poza nami". - To prawda, że przekonaliśmy naszych przyjaciół, że płynność UE musi polegać na wyborze kandydata, który jest kandydatem kompromisu - mówił Mateusz Morawiecki.

- Polska nie jest państwem, które daje się szantażować i stawiać do kąta - mówił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się do sprzeciwu Polski wobec kandydatury Fransa Timmermansa na przewodniczącego Komisji Europejskiej. - Eskalowanie konfliktu z Polską nie prowadzi do niczego dobrego - dodał premier. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec szczytu UE. Jest zgoda w sprawie najważniejszych stanowisk

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 18:40
Jest zgoda w sprawie najważniejszych stanowisk w Unii. Europejscy przywódcy podjęli decyzję w tej sprawie na szczycie w Brukseli. To było już drugie podejście unijnych liderów. Potrzebne jest jeszcze zielone światło Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyważona jak Angela Merkel. Ursula von der Leyen: ”czarny koń” polityki UE i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 19:00
- Objęcie stanowiska przewodniczącego KE przez Ursulę von der Leyen może podnieść prestiż tego urzędu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Aleksandra Gasztold (UW). Jak podkreśla, o tej polityk jeszcze usłyszmy w przyszłości na scenie politycznej Niemiec, gdy pojawi się kwestia zastąpienia obecnej kanclerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzgodniono kandydata na szefa KE. Szczyt UE osiągnął porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 19:13
Jest porozumienie w sprawie najważniejszych stanowisk w Unii Europejskiej. Europejscy przywódcy podjęli decyzję w tej sprawie na szczycie w Brukseli. Ustalenia w sprawie nowej kandydatki na przewodniczącą Komisji Europejskiej musi jeszcze zaakceptować Parlament Europejski.
rozwiń zwiń