more_horiz
Wiadomości

Marcin Romanowski dla "Naszego Dziennika": adopcja nie dla par jednopłciowych

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 06:49
Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa wprowadzenie rozwiązań prawnych, które uniemożliwią adopcję dzieci przez pary homoseksualne - pisze poniedziałkowy "Nasz Dziennik".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Marc Bruxelle

- W mojej ocenie należy zmienić ustawę o aktach stanu cywilnego w taki sposób, żeby wyraźnie wyłączyć tego typu możliwość, czyli dokonywania transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego sprzecznych z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego - stwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Mocne oświadczenie Kościoła ws. narzucania ideologii LGBT

Marcin Romanowski podkreślił, że mimo iż jest to "ewidentnie sprzeczne z zasadami polskiego porządku prawnego", sądy administracyjne zezwoliły ostatnio na taki wpis. - Jeżeli sądy nie rozumieją takiej klauzuli, to trzeba wyraźnie zapisać w przepisach, że transkrypcja w tego typu sytuacjach jest niedopuszczalna - powiedział dr Romanowski.

W wywiadzie, którego udzielił "Naszemu Dziennikowi", zaznaczył jednocześnie, że to nie oznacza "krzywdzenia dzieci, które nie ze swojej winy znalazły się w tego typu sytuacji prawnej", i dodał, że "powinno się wprowadzić regulacje, które umożliwią wydanie im dowodu osobistego, jeżeli biologiczny rodzic jest Polakiem".

dn

Zobacz także

Zobacz także