X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjska lewica opowiada się za drugim referendum i odwołaniem brexitu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 06:39
Lider brytyjskiej lewicy ogłosił, że jego partia chce drugiego referendum brexitowego. Dodał, że w przypadku powtórnego głosowania Partia Pracy będzie chciała pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: lazyllama / Shutterstock.com

To koniec długiego impasu w największej partii opozycyjnej. Idea powtórnego głosowania ma też zwolenników w pozostałych partiach, nawet wśród rządzących konserwatystów. 

Brexit 1200.jpg
Polacy w Wielkiej Brytanii nie przygotowują się do brexitu. Zwlekają ze złożeniem wniosków

Po długich miesiącach sporów, pod presją większości prounijnych członków swego ugrupowania, Jeremy Corbyn ogłasza w liście do posiadaczy legitymacji partyjnych zmianę stanowiska. Przesuwa się zdecydowanie ku pozycji antybrexitowej, mimo, ze sam jest eurosceptykiem.

"Torysowski brexit"

Według stanowiska partii, jeśli nowy premier, którego poznamy za niecałe dwa tygodnie, zdecyduje sie na "torysowski brexit" - lub też brexit bez umowy, wtedy lewica zacznie budować koalicję zmierzającą do rozpisania drugiego referendum.

Partia Konserwatywna nie ma parlamentarnej większości, a arytmetyka sugeruje, że również po stronie partii rządzącej może znaleźć się wystarczająco dużo prawicowych buntowników, którzy mogliby poprzeć ideę powtórnego głosowania. W takim przypadku, jak dziś ogłosił Jeremy Corbyn, Partia Pracy poprze odwołanie wyjścia z Unii.

Jest jednak jedno zastrzeżenie: gdyby przed brexitem doszło do wyborów parlamentarnych i wygrała je lewica, Partia Pracy prawdopodobnie najpierw będzie chciała wynegocjować swój wariant umowy brexitowej. Obecnie to jednak scenariusz mało prawdopodobny.

dn

Czytaj także

Polacy w Wielkiej Brytanii nie przygotowują się do brexitu. Zwlekają ze złożeniem wniosków

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 19:23
Polacy stanowią największą grupę wśród obcokrajowców w Wielkiej Brytanii, a jednocześnie mają najniższy wskaźnik rejestracji w systemie osiedleńczym pozwalającym obywatelom UE na zabezpieczenie ich praw po brexicie. Aplikację złożyło niecałe 15 proc. naszych rodaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit nastąpi 31 października. Czy to koniec Europy jaką znamy?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 09:54
Już 31 października Europa pomniejszy swoje szeregi o jedno państwo. Jak ta zmiana wpływa na wizerunek Borisa Johnsona?
rozwiń zwiń