X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Współpraca Partnerstwa Wschodniego. Szef MSZ z wizytą w Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:57
Szef MSZ Jacek Czaputowicz weźmie jutro w Batumi udział w XVI Konferencji Międzynarodowej "Europejska droga Gruzji". W tym roku wydarzenie jest poświęcone 10-leciu Partnerstwa Wschodniego. Celem tej inicjatywy jest zacieśnienie współpracy Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Azerbejdżanem, Armenią i Białorusią.
Audio
  • Na temat wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Gruzji w relacji Karola Darmorosa (IAR)
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek CzaputowiczFoto: Twitter/Tymon Markowski/MSZ
  • Szef polskiego MSZ przedstawi m.in. polskie propozycje dot. Partnerstwa Wschodniego
  • Rozmowy mają dotyczyć także bieżących spraw politycznych
  • W konferencji w Batumi weźmie udział m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk
  • Z Batumi Jacek Czaputowicz uda się do Mołdawii

Polska jest współtwórcą tej inicjatywy. Jak powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka MSZ Ewa Suwara, w Batumi minister Jacek Czaputowicz będzie mówił o polskiej wizji współpracy z krajami Partnerstwa.

- Ta wizja będzie dotyczyła propozycji kierunku rozwoju tej inicjatywy i będzie opierać się na trzech elementach - zbliżeniu ustawodawstwa, współpracy sektorowej oraz instytucjonalizacji - wyjaśniła rzeczniczka MSZ.

gr12.jpg
Były gruziński ambasador: jestem wdzięczny Polsce za reakcję na protesty, Zachód nie może nas zostawić sam na sam z Rosją

W kontekście instytucjonalizacji Polska proponuje między innymi stworzenie sekretariatu Partnerstwa lub wprowadzenie rotacyjnej prezydencji krajów tej inicjatywy. Współpraca sektorowa mogłaby, zdaniem polskiej dyplomacji, objąć sprawy celne, transportowe, unię energetyczną i cyfrową a także kwestie telekomunikacyjne, w tym związane z roamingiem. Przybliżanie prawa, jak twierdzi MSZ, ma przenosić unijny dorobek prawny do krajów Partnerstwa. 

Jak poinformowała Ewa Suwara, w Batumi minister Czaputowicz ma też zaplanowane spotkania bilateralne, między innymi z szefem gruzińskiego MSZ Davidem Zalkalianim.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] W. Górecki: w Gruzji będzie nasilał się konflikt wewnętrzny

- Nie ulega wątpliwości, że tematy polityczne, w tym również sytuacja bieżąca, będą poruszone w czasie spotkania - powiedziała rzeczniczka resortu dyplomacji. Pod koniec czerwca w Tbilisi doszło do masowych protestów w związku z wizytą rosyjskiej delegacji w gruzińskim parlamencie.

Putin przeciw nakładaniu sankcji

Gruzini wyszli na ulice, aby przypomnieć, że Rosja jest agresorem, który okupuje część gruzińskich terytoriów: Abchazję i Osetię Południową. Od poniedziałku obowiązuje dekret Władimira Putina o zakazie lotów pasażerskich z Rosji do Gruzji. Jednocześnie rosyjski prezydent stwierdził, że nie uważa nałożenia sankcji na Gruzję za konieczne, mimo że takie rozwiązanie proponowała rządowi Duma Państwowa.

mo12.jpg
Rosja od 8 lipca wstrzymuje loty do Gruzji, odwołuje turystów

Gruzja, Ukraina i Mołdawia są już krajami stowarzyszonymi z Unią Europejską, a ich obywatele z paszportami biometrycznymi mogą podróżować bez wiz do strefy Schengen.

W Konferencji Międzynarodowej w Batumi wezmą również udział między innymi szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Estonii Juri Ratas a także szefowie MSZ Szwecji, Bułgarii, Węgier oraz Czech.

Z Batumi minister Jacek Czaputowicz uda się do Mołdawii, kolejnego kraju Partnerstwa Wschodniego, gdzie w piątek odbędzie spotkania z przedstawicielami władz.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ONZ upamiętni ofiary przemocy na tle religijnym. Polska inicjatorem rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 21:09
Zgromadzenie Ogólne ONZ jednogłośnie przyjęło we wtorek rezolucję ustanawiającą dzień 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem upamiętniającym ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Inicjatorem prac nad rezolucją w tej sprawie była Polska - podało we wtorek MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: chcemy zaostrzenia tonu Unii Europejskiej wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:13
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował w Luksemburgu, że oficjalnie zgłosił propozycję, aby sankcje gospodarcze wobec Moskwy były przedłużane w Unii Europejskiej o rok, a nie jak do tej pory o pół roku.
rozwiń zwiń