X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polska apeluje o położenie kresu cierpieniom cywilów na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 00:32
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w czasie debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku mówił m.in. o położeniu kresu cierpieniom cywilów na Bliskim Wschodzie.
Audio
  • ONZ - debata o Bliskim Wschodzie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: EU Council TV News

Posiedzenie dotyczące regionu zostało zwołane na wniosek Polski, która w tym miesiącu przewodniczy pracom Rady Bezpieczeństwa.

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz mówił w ONZ, że cały świat ma obowiązek pomóc jednemu z najbardziej doświadczonych przez przemoc i biedę regionowi. - Mieszkańcy Syrii, Jemenu czy Palestyny codziennie zmagają się z brakiem jedzenia, niskiej jakości opieką zdrowotną czy brakiem edukacji. Jest naszym wspólnym i moralnym obowiązkiem, by znaleźć sposób i położyć kres cierpieniom cywilów i przywrócić pokój i stabilność w regionie - argumentował.

Polski minister apelował, by świat pomagał krajom Bliskiego Wschodu w rozwoju gospodarczym, w walce z korupcją i w dostępie do edukacji. Jacek Czaputowicz przekonywał, że sytuacja na Bliskim Wschodzie ma wpływ na to, co dzieje się na całym świecie.

- Bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie jest bezpośrednio połączone ze światowym bezpieczeństwem. Konflikty i napięcia w regionie powodują polityczne, gospodarcze i społeczne konsekwencje na całym świecie. Jedną z najpilniejszych z którymi musimy się zmierzyć jest obecnie zwiększona migracja - dodał.

Apel o poszanowanie mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie

Szef polskiej dyplomacji apelował też o poszanowanie mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie.
Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo chwalił działania swojego kraju na Bliskim Wschodzie. Deklarował, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w tworzenie dobrobytu na Bliskim Wschodzie. Mówił też, że kraje regionu powinny ściśle ze sobą współpracować.

- Potrzebujemy świeżego spojrzenia, by rozwiązać stare problemy. To dlatego Stany Zjednoczone i Polska stworzyły proces warszawski i grupy robocze. Proces warszawski jest wynikiem tegorocznej konferencji w Warszawie na temat pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Stworzenie grup roboczych to kolejny przejaw misji USA, by razem z przyjaciółmi i sojusznikami stawić czoła wyzwaniom regionu - dodał polityk. 

"Sytuacja w regionie jest niebezpieczna"

Mike Pompeo nie powiedział, jakie są obecnie efekty prac powołanych w Warszawie grup roboczych.
Dyrektor gabinetu sekretarza generalnego ONZ Maria Luiza Ribeiro Viotti, która reprezentowała szefa ONZ podkreślała, że sytuacja w regionie jest niebezpieczna. Przypomniała o ostatnich incydentach w Zatoce Perskiej, kiedy to Iran zatrzymywał przepływające tam tankowce.

- Seria incydentów w Cieśninie Ormuz i połączonych korytarzach wodnych podniosła napięcia w regionie do bardzo niebezpiecznego poziomu. Jest bardzo ważne, by prawo nawigacji było przestrzegane zgodnie z prawem międzynarodowym - mówiła.

W debacie wzięli udział przedstawiciele 15 krajów, które są członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz kilkunastu krajów arabskich. Debata nie zakończyła się żadnymi decyzjami. Była jedynie okazją do zaprezentowania stanowisk poszczególnych państw.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ONZ upamiętni ofiary przemocy na tle religijnym. Polska inicjatorem rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 21:09
Zgromadzenie Ogólne ONZ jednogłośnie przyjęło we wtorek rezolucję ustanawiającą dzień 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem upamiętniającym ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Inicjatorem prac nad rezolucją w tej sprawie była Polska - podało we wtorek MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz o szefach instytucji UE: szansa na reformę projektu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:41
Minister Jacek Czaputowicz spotkał się w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Luksemburga, Jeanem Asselbornem. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu szef polskiej dyplomacji odniósł się m.in. do reformy Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ w Stanach Zjednoczonych. Spotka się z Mikiem Pompeo

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 07:00
Jacek Czaputowicz rozpoczyna trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Szef polskiej dyplomacji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przewodniczyć będzie debacie na temat sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie oraz poprowadzi spotkanie poświęcone kwestiom związanym z bezpieczeństwem mniejszości religijnych. Spotka się również z Polonią w Chicago.
rozwiń zwiń