X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lekarz informował pacjentki, że płód jest człowiekiem. Został zawieszony

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:02
Dr Jacques de Vos informował pacjentki o rozwoju prenatalnym dziecka i podkreślał, że jest ono istotą ludzką. Teraz wytoczono mu proces i stanie przed komisją Rady Zawodów Medycznych w RPA.
Fot. ilustracyjna
Fot. ilustracyjnaFoto: freestocks.org/Unsplash/CC0

terlikowski tomasz 1200.jpg
In vitro i antykoncepcja. Tomasz Terlikowski: elementy cywilizacji śmierci

Historia rozpoczęła się ponad dwa lata temu, gdy de Vos był stażystą na oddziale ginekologicznym. W pewnym momencie jego staż został natychmiast przerwany. Rada Zawodów Medycznych oskarżyła go o nieprofesjonalne postępowanie: swoimi "antyaborcyjnymi wypowiedziami" miał "naruszyć autonomię pacjentki" – informuje "Nasz Dziennik".

Szpital wojskowy w Wynberg nie stanął w jego obronie. Skutecznie uniemożliwiono mu dokończenie stażu i odbycie rocznej "służby na rzecz społeczności", która jest częścią programu kształcenia medycznego w RPA – czytamy.

Od tamtej pory 32-letni lekarz nie może wykonywać swojego zawodu. Nie miał również możliwości, aby bronić swoich racji. Stowarzyszenie CitizenGO Africa wystosowało petycję do Rady Zawodów Medycznych, aby zaprzestała szykanowania młodego lekarza.

Dr Anthony McCarthy, który z ramienia Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych analizował powyższą sytuację, stwierdził, że dr Jacques de Vos jest prześladowany wyłącznie za swoją postawę i przekonania.

Nasz Dziennik/twitter.com/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież: aborcja nie może być prawem człowieka, obrona życia to absolutny obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 17:35
Aborcja nie może być "prawem człowieka" - powiedział papież Franciszek w sobotę podczas spotkania z delegacją włoskiego Ruchu dla Życia. Podkreślał, że obrona życia jest "absolutnym obowiązkiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeszów: Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 17:57
W Rzeszowie po południu z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Tematem przewodnim imprezy było hasło "Seksedukacja to deprawacja". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aborcja i eutanazja, czyli czym jest jest cywilizacja śmierci

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:00
- Hipokrates w swojej przysiędze mówił: nigdy nie podam środka poronnego kobiecie i nie podam trucizny choremu, choćby o to prosił - mówił w PR24 Tomasz Terlikowski. - Przypomnę, że był to poganin - podkreślił gość Roberta Tekieli.
rozwiń zwiń