X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

In vitro i antykoncepcja. Tomasz Terlikowski: elementy cywilizacji śmierci

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 08:00
– Amerykańscy pro-liferzy wyliczyli, że w ciągu 50 lat od momentu wynalezienia pigułki aborcyjnej w samych Stanach Zjednoczonych umarło od 50 do 60 mln dzieci – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski. W audycji "Wojna cywilizacji" kolejna odsłona rozmowy o przejawach współczesnej cywilizacji śmierci.
Audio
  • 17.08.19 Tomasz Terlikowski: nie ma stuprocentowej metody antykoncepcyjnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/bezikus

In vitro jawi się wielu ludziom jako sposób leczenia niepłodności. Z takim twierdzeniem nie zgodził się Tomasz Terlikowski, który wskazał, że jeżeli coś leczy, to leczy bezdzietność. Parom bezpłodnym daje ono możliwość posiadania potomstwa. W tej formule człowiek przyczynia się jednak do śmierci zarodków wytworzonych w procedurze in vitro.

– Bezdzietność nie jest chorobą, a żeby przeprowadzić procedurę in vitro trzeba powołać do istnienia pewną liczbę istnień ludzkich na wczesnym etapie rozwoju. Już w tym momencie pojawia się pierwszy problem etyczny, którym jest sztuczne skierowanie wybranego plemnika do komórki jajowej. By procedura in vitro była skuteczna, to powinno zostać powołanych od pięciu do siedmiu ludzkich zarodków, z których w organizm matki wszczepia się jeden lub dwa. Reszta zostaje poronionych lub zamrożonych – wskazał publicysta.

eutanazja1200.jpg
Aborcja i eutanazja, czyli czym jest jest cywilizacja śmierci

Osierocone zarodki

W tym momencie na świecie są miliony zamrożonych zarodków, z którymi nie wiadomo co zrobić. – Przetrzymywane są przez 30-50 lat. Czasami po prostu wylewa się je. Efekt jest taki, że rodzi się jedno dziecko na dwadzieścia powołanych do życia zarodków. Ponadto dzieci rodzące się przy pomocy in vitro są słabsze, częściej chorują, a także dotykają je wady genetyczne – wskazał Tomasz Terlikowski.

Tabletka aborcyjna. Przyczyna śmierci 50-60 mln dzieci

Kolejnym przejawem cywilizacji śmierci jest antykoncepcja. Utrata życia, podobnie jak w przypadku in vitro, jest największym problemem przy tej kwestii. W przypadku pigułek hormonalnych, mających zapobiegać zapłodnieniu podczas aktu seksualnego, ich skuteczność wynosi od pięciu do piętnastu proc. Tomasz Terlikowski zaznaczył, że z powodu antykoncepcji przestają żyć całe społeczeństwa.    

– Nie jest to działanie zapobiegające poczęciu, ale implantacji. Dochodzi do połączenia komórki jajowej z plemnikiem, jest już nowy człowiek, ale hormony powodują, że wyściółka macicy nie jest gotowa na przyjęcie zarodka, który siłą rzeczy obumiera i zostaje wydalony. Amerykańscy pro-liferzy wyliczyli, że w ciągu 50 lat od momentu wynalezienia pigułki aborcyjnej w samych Stanach Zjednoczonych umarło od 50 do 60 mln dzieci. To fundamentalny zarzut – podkreślił Tomasz Terlikowski.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Memches: cywilizacja zmierza w kierunku oddzielenia seksualności od prokreacji

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 20:50
Zapłodnienie metodą in vitro to problematyka wywołująca ciągłe dyskusje i radykalizację poglądów jej uczestników. Szczególne kontrowersje budzą wykorzystywania zmagazynowanego nasienia pobranego uprzednio zawczasu osób już nie żyjących. In vitro było jednym z tematów audycji Terlikowski na Froncie, której gościem był Filip Memches, dziennikarz portalu tygodnik.tvp.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neurobiolog: śmierć to zaprogramowany koniec naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 21:39
– Można powiedzieć, że śmierć jest wpisana w nasze geny i w pewien sposób wiąże się z życiem – powiedział dr Paweł Boguszewski, neurobiolog z Polskiej Akademii Nauk. Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych w audycji „Terlikowski na Froncie” rozmowa o tym, czym jest śmierć w sensie biologicznym, a także filozoficznym.
rozwiń zwiń