X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Aborcja i eutanazja, czyli czym jest jest cywilizacja śmierci

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 09:00
- Hipokrates w swojej przysiędze mówił: nigdy nie podam środka poronnego kobiecie i nie podam trucizny choremu, choćby o to prosił - mówił w PR24 Tomasz Terlikowski. - Przypomnę, że był to poganin - podkreślił gość Roberta Tekieli.
Audio
  • 10.08.19 "Wojna cywilizacji". Cywilizacja śmierci: aborcja i eutanazja. Gość: Tomasz Terlikowski (PR24)
Eutanazja i aborcja nie są zgodne z przysięga Hipokratesa, której powinien przestrzegać każdy lekarz
Eutanazja i aborcja nie są zgodne z przysięga Hipokratesa, której powinien przestrzegać każdy lekarzFoto: Shutterstock/Tero Vesalainen

aborcja usg dziecko 1200 shutt.jpg
Poprzedni odcinek: Prawo aborcyjne zmieniane jest dzięki kłamstwu i manipulacji

Aborcja i eutanazja to fundamenty cywilizacji śmierci, które pokazują, jak bardzo ludzkość odeszła od moralnych norm. Gościem audycji "Wojna cywilizacji" był publicysta Tomasz Terlikowski, który podkreślał, że w pewnym momencie zrezygnowano już nawet z przekonania, że istnieje prawo naturalne.

Kiedy rozpoczęła się cywilizacja śmierci?


pixabay tłum 1200.jpg
Dokąd zmierza współczesny świat?

Cywilizacja śmierci to pojęcie, którego często używał św. Jan Paweł II. - To cywilizacja, która nie uznaje życia za wartość fundamentalną - tłumaczył gość Roberta Tekieli.

- Prawo naturalne jest wyższe niż to, co postanawia władca, przedstawiciel siły - dodał.

Tomasz Terlikowski zwracał uwagę na to, że każdy kolejny krok w cywilizacji śmierci wynika z pierwszego kroku, którego dokonali Sowieci, którzy w 1919 roku jako pierwsi zalegalizowali aborcję całkowicie, na życzenie. Od tej decyzji, która została później niestety potwierdza przez Francję, Wielką Brytanię i inne kraje Zachodniej Europy, zaczęła się cała reszta

szpital free 1200.jpg
Terlikowski na froncie. Wokół dyskusji o eutanazji

- Jeszcze wcześniejszą decyzją, która zapoczątkowała cywilizację śmierci, było zezwolenie na rozwody - dodał prowadzący audycji.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Druga odsłona rozmowy z Tomaszem Terlikowskim za tydzień.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Tomasz Terlikowski

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Terlikowski na froncie. Wokół dyskusji o eutanazji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 21:00
- To jest coś, co umiera w Europie, zdolnośc do prawdziwej empatii. Zdolność do miłości słabych, chorych, zmargnializowanych przez swój stan zdrowia. To dramat, bo oznacza, że Europa rzeczywiście umiera - powiedział na antenie PR24 ks. dr hab. Piotr Kieniewicz. Po decyzji francuskiego sądu wróciła w tym kraju dyskusja o eutanazji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokąd zmierza współczesny świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:42
– Żyjemy w matrixie, z którego nie ma wyjścia. (…) W pewnym momencie, w społeczeństwie zachodnim, Bóg przestał być istotnym wyznacznikiem jakichkolwiek postaw. Dzisiejszy świat staje przed nami w całej grozie – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest śmierć mózgowa?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 21:46
– Historia śmierci mózgowej sięga roku 1968, gdy specjalny zespół na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvardzkiego opracował kryteria wedle, których można orzec, że mózg uległ nieodwracalnemu zniszczeniu i siłą rzeczy istnieje możliwość, by uznać, iż człowiek nie żyje – powiedział a audycji "Terlikowski na froncie" ks. prof. Piotr Kieniewicz, teolog i moralista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć Vincenta Lamberta furtką do wprowadzenia eutanazji we Francji?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 20:40
– Wydarzyła się rzecz smutna i ponura. Decyzja o zabiciu Vincenta Lamberta, człowieka samodzielnie oddychającego, którego stan zdrowia nie ulegał pogorszeniu, była absurdalna. Nie ma niczego, co mogłoby usprawiedliwić ten czyn – powiedział dr Kazimierz Szałata, bioetyk i filozof z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Prawo aborcyjne zmieniane jest dzięki kłamstwu i manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 09:43
- Lewica w Polsce wykorzystuje skrajne przypadki, np. zgwałconych kobiet, do tego, żeby forsować prawną możliwość zabijania człowieka - powiedziała w Polskim Radiu 24 prawnik i psycholog Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
rozwiń zwiń