X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Wojna cywilizacji". Prawo aborcyjne zmieniane jest dzięki kłamstwu i manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 09:43
- Lewica w Polsce wykorzystuje skrajne przypadki, np. zgwałconych kobiet, do tego, żeby forsować prawną możliwość zabijania człowieka - powiedziała w Polskim Radiu 24 prawnik i psycholog Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
Audio
  • 03.08.19 M. Korzekwa-Kaliszuk: Lewica w Polsce wykorzystuje skrajne przypadki, żeby forsować prawną możliwość zabijania człowieka
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GagliardiPhotography

Gościem audycji "Wojna cywilizacji" była działaczka pro-life, prawnik i psycholog Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Rozmawiała z Robertem Tekielim na temat tzw. prawa do aborcji oraz państwach, które ją zalegalizowały.

Wojna cywilizacji. Dyskusja wokół ideologii LGBT w Polsce
pixabay lgbt free 1200.jpg
Wojna cywilizacji. Dyskusja wokół ideologii LGBT w Polsce

Legalizacja aborcji oparta na kłamstwach i manipulacjach

Goszcząca w audycji Magdalena Korzekwa-Kaliszuk zwróciła uwagę na to, że prawo legalizujące aborcję powstaje często w oparciu o różne manipulacje i kłamstwa. Za przykład podała najpopularniejszą sprawę sądową dotyczącą aborcji, czyli "Roe vs Wade".

W wyniku decyzji Sądu Najwyższego USA aborcja stała się legalna w całych Stanach Zjednoczoncy. Można ją jedynie częściowo ograniczać w prawie stanowym w 2. i 3. trymestrze.

Działaczka pro-life zwróciła uwagę w rozmowie, że głośna sprawa w Ameryce odbiła się echem m.in. dlatego, że pozywająca "Jane Roe" (w rzeczywistości Norma McCorvey) twierdziła, że została zgwałcona, co okazało się nieprawdą.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mark Zuckerberg: cenzurowaliśmy reklamy pro-life podczas referendum w Irlandii ws. aborcji

Ponadto swój pozew oparła o 14. poprawkę do konstytucji, która dotyczy ochrony prywatności i była uchwalana w zupełnie innej intencji, niż została zastosowana.

- W Stanach Zjednoczonych ten proces [legalizacji aborcji] nie został przeprowadzony w sposób klasyczny, czyli nie wprowadzono ustawy, która pozwoliłaby na zabijanie, tylko poszukano jakiejś drogi na około, jakiegoś sposobu na obejście prawa mówiąc wprost. Wybrano poprawkę do konstytucji, która zupełnie nie dotyczyła aborcji, bo ta poprawka dotyczyła kwestii prywatności, własności. Wiemy, że w czasie, gdy ona była pisana, zdecydowanie nie było celem autorów tej poprawki jakiekolwiek umożliwienie zabijania człowieka w fazie prenatalnej - podkreśliła psycholog.

Lewica wykorzystuje skrajne przypadki, by tworzyć prawo

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk stwierdziła także, że podobnie jak w USA, tak również w Polsce środowiska lewicowe działają w sprawie aborcji podobnie. Wykorzystują skrajne przypadki, takie jak gwałty kobiet, nastolatek i dzieci, by za ich pomocą kreować prawo ogólne.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Prowadzący: Robert Tekieli

Data emisji: 03.08.2019

Godzina emisji: 7:35

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. prof. Dariusz Oko: do istoty gender należy maksymalna seksualizacja dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 14:10
– Jeżeli 15-letnie dzieci namawia się do tego, by chodziły do domów publicznych i tam pracowały, to jest to przestępstwo i zbrodnia. To właśnie dzieje się za naszą zachodnią granicą – powiedział o jednym z elementów edukacji w ramach ideologii gender ks. prof. Dariusz Oko, teolog i filozof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilian Kamiński: półtora miliona krwi jest w tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 21:00
- Budynek mojego teatru jest na pograniczu Śródmieścia i Woli, która 75 lat temu stała się cmentarzystkiem. Kiedyś obliczałem i to jest ponad półtora miliona krwi w tej ziemi - mówił w PR24 aktor Emilian Kamiński. - Czy w ogóle można o tym zapomnieć? Ja nie zapomnę i dopóki będę żył, ta pręga będzie w mojej duszy - dodał.
rozwiń zwiń