X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dokąd zmierza współczesny świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:42
– Żyjemy w matrixie, z którego nie ma wyjścia. (…) W pewnym momencie, w społeczeństwie zachodnim, Bóg przestał być istotnym wyznacznikiem jakichkolwiek postaw. Dzisiejszy świat staje przed nami w całej grozie – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski.
Audio
  • 8.06.19 Tomasz Terlikowski: jest dążenie do zniszczenia Kościoła oraz tych, którzy myślą inaczej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Aborcja i eutanazja to przykłady postaw współczesnych społeczeństw, które pokazują, że ludzkość odeszła od pewnych norm. Tomasz Terlikowski podkreślił, że w pewnym momencie zrezygnowano z przekonania, że istnieje prawo naturalne.

– Czy pochodzi ono od Boga, natury, czy transcendencji, to nie ma znaczenia. Jeżeli we mnie takie prawo nie jest wpisane, to tak naprawdę wszystko mi wolno. W pewnym momencie, w społeczeństwie zachodnim, Bóg przestał być istotnym wyznacznikiem jakichkolwiek postaw. Dzisiejszy świat staje przed nami w całej grozie – wskazał Tomasz Terlikowski.

Gość Polskiego Radia 24, powołując się na jedną z amerykańskich filozofek, podkreślił, że mamy do czynienia z zanikiem ludzkiego sumienia – Wszystko zmienia się, wszystko płynie, nie ma dobra i zła, więc możemy zrobić wszystko. Tak można to podsumować. Na obecnym etapie, wojna, która toczy się pomiędzy tym, co konserwatywne, a tym, co liberalne jest przegrana przez tą pierwszą stronę, choć jeszcze nie ostatecznie. Po drugiej stronie są ogromne siły. Jest dążenie do zniszczenia Kościoła oraz tych, którzy myślą inaczej. Stąd ta wojna jest tak drastyczna i dramatyczna – zauważył Tomasz Terlikowski.     

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy możliwa jest polskość bez katolicyzmu?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:50
– Można wyobrazić sobie Polskę, która nie będzie katolicka, ale pytanie, czy będzie jeszcze krajem, jaki rozumiemy – powiedział Tomasz Rowiński, historyk idei i publicysta kwartalnika "Christianitas". W audycji "Terlikowski na Froncie" rozmowa o znaczeniu i wpływie katolicyzmu na funkcjonowanie polskiego państwa i społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: ideologia, która mieni się być ateistyczną i neutralną jest quasi-religijna

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 19:41
– Tolerancja to zrozumienie, że są ludzie, którzy mają określony porządek wartości i odbioru rzeczywistości. Nie wolno w to ingerować – powiedział publicysta Bronisław Wildstein. - Świętokradztwo to robi, bo próbuje obrazić to, co jest najświętsze – dodał na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń