X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mozambik: papież apeluje o trwały pokój

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:00
Papież Franciszek, który składa wizytę w Mozambiku, zaapelował do władz tego kraju o "męstwo pokoju". Wyraził uznanie dla wysiłków podejmowanych na rzecz zakończenia działań zbrojnych i przestrzegał przed fanatyzmem.
Audio
  • Pielgrzymka papieża do Mozambiku - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek i prezydent Mozambiku Filipe Nyusim
Papież Franciszek i prezydent Mozambiku Filipe NyusimFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Franciszek zaapelował do władz Mozambiku, by starały się o trwały pokój. Przypomniał zawarte w tym miesiącu porozumienie z rebeliantami. Wcześniejsze rozejmy nie były trwałe, bo zbrojne dowództwo RENAMO, odmawiało całkowitego rozbrojenia. Odkąd po śmierci Afonsa Dhlakamy negocjacje w imieniu rebeliantów przejął Ossufo Momade, udało się formalnie zakończyć napięcia trwające od połowy lat 70. ubiegłego wieku.

Walka o środowisko


papiez-pielgrzym-pap-1200.jpg
Afrykańska pielgrzymka Franciszka. Tematami będą środowisko i sprawy społeczne

Papież zaapelowł też do władz Mozambiku, aby dbały o środowisko naturalne i walczyły z nędzą oraz korupcją. Spotkanie Franciszka z władzami i korpusem dyplomatycznym odbyło się w pałacu prezydenckim Ponta Vermelha.

Franciszek zachęcił też młodzież Mozambiku, aby nie popadała w stan rezygnacji i realizowała marzenia. - Chciałbym wam powiedzieć - nie pozwólcie, aby wam skradziono radość. Nie przestawajcie śpiewać, wyrażajcie siebie dobrem, którego nauczyliście się ze swoich tradycji - dodał.

Marzenia młodych

Podkreślił, że wielkim wrogiem życia są rezygnacja i niepokój, bo zabijają marzenia. Za przykład postawił młodzieży pochodzącego z Mozambiku piłkarza Eusebio, który mimo biedy i śmierci ojca, doczekał się wielkiej sportowej kariery.

Przypomniał też o wytrwałości biegaczki Marii Mutoli, która zdobyła dla Mozambiku złoty medal olimpijski na swoich czwartych igrzyskach w Sydney. Franciszek zaapelował, aby młodzi ludzie nie wykluczali starszych i nigdy nie budowali przyjaźni przeciw innym.

jjj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: sekularyzacja, w której dokonuje się kulturowe odrzucenie Bożego ojcostwa, uniemożliwia powszechne braterstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:44
Papież Franciszek ostrzegł, że szerząca się sekularyzacja na świecie i odrzucenie Boga uniemożliwiają "autentyczne powszechne braterstwo, wyrażające się we wzajemnym szacunku dla życia każdego człowieka". To słowa z papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afrykańska pielgrzymka Franciszka. Tematami będą środowisko i sprawy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:43
Papież Franciszek wyruszył w tygodniową pielgrzymkę do Afryki. Odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius. Według watykanistów, będzie mówił głównie o środowisku i sprawach społecznych.
rozwiń zwiń