X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Nieodwracalne szkody". Ekspert ostrzega przed "zmianami płci" u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 12:35
Poważne problemy związane z terapią "zmiany płci" zauważył brytyjski psychoanalityk i psychiatra David Bell. Według niego takie "leczenie" może wyrządzić dzieciom "poważne i nieodwracalne szkody". Co więcej, dyskusję na ten temat blokują "środowiska propagujące ideologiczne praktyki zmiany płci".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

ziemkiewicz 1200.jpg
Rafał Ziemkiewicz: rewolucja LGBT jest powtórzeniem rewolucji leninowskiej

Były szef personelu w klinice leczącej zaburzenia płci – Gender Identity Development Service (GIDS) w Londynie – uważa, że dzieci, które skarżą się, że żyją w "nieswoim ciele" zbyt szybko diagnozuje się jako cierpiące na dysforię na tle tożsamości płciowej, podczas gdy psychiatryczna analiza pomija szereg innych czynników. W efekcie coraz więcej młodych pacjentów kieruje się na zmianę płci. Jak zauważa D. Bell, źródłami zaburzeń mogą być zupełnie inne czynniki i doświadczenia, takie choćby jak traumatyczne przeżycia czy autyzm.

Nacisk na placówki medyczne

Według Bella, to transgenderowi aktywiści nakłaniają placówki medyczne, takie jak GIDS, do akceptacji "niebezpiecznych uproszczeń", jeśli chodzi o stawiane diagnozy. Jednocześnie specjalistów, którzy nie akceptują tego dominującego, ideologicznego nastawienia, oskarża się o "transfobię".

Bell jest jednym z czołowych brytyjskich ekspertów psychiatrycznych w dziedzinie praw człowieka.

KAI/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie powiedział "pani" do brodatego mężczyzny. Został zwolniony

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 13:12
Lekarz zatrudniony przez brytyjskie ministerstwo pracy - zapytany przez przełożonego - zadeklarował, że nie będzie się zwracał do wysokiego brodatego mężczyzny per "pani". Po tym stwierdzeniu stracił pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowackie poparcie dla abpa Marka Jędraszewskiego. List przewodniczącego episkopatu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 07:21
Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Poinformowała o tym Archidiecezja Krakowska
rozwiń zwiń